Patti Smith wspiera strajkujące kobiety w Polsce. Na jej instagramowym koncie pojawił się symbol Strajku kobiet

Julita Buczek 30.10.2020
Patti Smith
Fotografia: Quinet Jean-Marc/Reporters/ABACA/EAST NEWS

Legendarna wokalistka postanowiła zając stanowisko w sprawie ostatnich wydarzeń w Polsce. Wierni fani są pod wrażeniem jej słów.

Od ponad tygodnia wiele kobiet bierze udział w regularnie odbywających się strajkach sprzeciwiających się krzywdzącemu wyrokowi TK. W "Strajku kobiet" biorą udział również polskie i zagraniczne gwiazdy.

Głos w sprawie postanowiła zabrać także Patti Smith, która jest amerykańską artystką. Wokalistka zamieściła na swoim instagramowym koncie grafikę, która jest symbolem "Strajku kobiet".

Patti Smith wspiera protestujące kobiety w Polsce

Popularna wokalistka w opisie najnowszej publikacji postanowiła wyrazić swoje zdanie na temat wyroku TK, a także wesprzeć dobrym słowem wszystkie walczące o swoje prawa kobiety.

W solidarności z Polkami, które dzielnie się jednoczą, wychodzą na ulice, wzywając ich opresyjny rząd. Wołanie liderów, którzy cynicznie używają jako pionki w ich skorumpowanej polityce grze. Jest to solidarność z tymi kobietami. Ich obawy są naszymi własnymi - napisała Patti.

W sekcji komentarzy pod wpisem artystki pojawiło się bardzo dużo podziękowań. Większość była zachwycona tym, że ich idolka objęła takie stanowisko.

Dziękujemy!

To wiele dla nas znaczy!!!

Dzięki Patti!

Co sądzisz o wpisie wokalistki?

Zobacz także: Alicja Janosz miała wypadek samochodowy! Pokazała zdjęcie w kołnierzu ortopedycznym

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów