Patryk Vega przeprasza Bartłomieja Misiewicza. "Fabuła filmu jest jedynie wizją artystyczną"

Maria Karolewska 04.10.2019
Patryk Vega przeprasza Bartłomieja Misiewicza.
Fotografia: instagram.com @patryk_vega_official

Premiera ostatniego filmu Patryka Vegi budziła sporo kontrowersji. Teraz reżyser zdecydował się na oficjalne oświadczenie w mediach społecznościowych.

Patryk Vega tworząc "Politykę" inspirował się wydarzeniami, które miały miejsce w naszym kraju. Wiele postaci z ekranu niemal od razu budziło skojarzenia z osobami, które obserwować możemy na rodzimej scenie politycznej. Szczególne kontrowersje budziła rola Antoniego Królikowskiego, który wcielał się w postać przypominającą Bartłomieja Misiewicza. Teraz Patryk Vega wydał oświadczenie w tej sprawie.

Patryk Vega przeprasza Bartłomieja Misiewicza

Patryk Vega w trakcie trwania promocji filmu wielokrotnie rozmawiał z mediami o Bartłomieju Misiewiczu, który wielu osobom kojarzył się z bohaterem granym przez Antka Królikowskiego. Polityk zapowiedział pozew przeciwko reżyserowi, jednak ten nie złagodził tonu swoich wypowiedzi. Otwarcie przyznawał, że niczego się nie boi. 

Nie czuję się zaniepokojony (...) To nie są rzeczy wzięte z kosmosu. Ja posiadam dokumenty i odniesienia do każdej z tych scen - podsumował Patryk Vega w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim w Polsacie News.

Patryk Vega sugerował wiele nieprzychylnych faktów na temat Bartłomieja Misiewicza zarówno w wypowiedziach, jak i samym filmie. Teraz jednak postanowił odciąć się od poprzedniej postawy. Na swoim profilu na Facebooku opublikował oświadczenie, w którym przeprasza polityka za swoje słowa.

Oświadczam, że postać grana przez aktora Antoniego Królikowskiego nie jest Bartłomiejem Misiewiczem, a fabuła filmu jest jedynie wizją artystyczną. Wyrażam ubolewanie, że w toku promocji Filmu nie zanegowałem rozszyfrowania tej postaci jako Bartłomieja Misiewicza. Jestem katolikiem, żałuję, że zapędziłem się w agresji i przepraszam za użycie przykrych słów w stosunku do Pana Bartłomieja Misiewicza w wywiadzie telewizyjnym udzielonym Panu Redaktorowi Bogdanowi Rymanowskiemu.

Myślicie, że przeprosiny Patryka Vegi są szczere?

Zobacz także: Karolina Korwin Piotrowska o filmie "Polityka": "Kompletna pomyłka, długa, nudna, nieśmieszna"

Lubisz oglądać filmy Patryka Vegi? Sprawdź, jak dobrze je znasz!

Patryk Vega
Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz filmy Patryka Vegi?

Patryk Vega

1. Pierwszy film, który wyreżyserował Patryk Vega to:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów