Patryk Vega opowiedział o nawróceniu. "Do moich pleców zbliżył się zimny wiatr"

Hanna Skowron 15.04.2019
Patryk Vega
Fotografia: Artur Zawadzki/REPORTER

Reżyser utrzymuje, że znalazł sposób na życie.

Patryk Vega przez lata nie wierzył w Boga. Do czasu, aż skorzystał z usług jasnowidza, którego przepowiednia się sprawdziła. Od tamtej pory deklaruje się jako osoba wierząca i zachęca do życia według 10 przykazań.

Słynny reżyser "Botoksu" przyznał, że przez wiele lat był daleko od Kościoła, jednak nie przestał poszukiwać. Medytował i poddawał się hipnozie, aż trafił do wróżki. Tamto spotkanie raz na zawsze odmieniło jego stosunek do wiary. W rozmowie z tygodnikiem "Wprost" Vega opowiedział o swoim nawróceniu.

Nie wierzę, że można się nawrócić nagle, w kilka sekund, ale wierzę, że życie każdego z nas może nagle zmienić wektor naszej podróży – opowiadał.

Patryk Vega o nawróceniu i cudzie

Co było takim wektorem w jego przypadku? Filmowiec w pewnym momencie swojego życia wybrał się do jasnowidza. Tam usłyszał do kobiety, że doświadczy traumatycznego wydarzenia.

(...) Pewna jasnowidz przepowiedziała mi tydzień wcześniej wypadek samochodowy, informując dokładnie, z jakim samochodem się zderzę, ile osób będzie uczestniczyło w wypadku – wspominał reżyser.

Do takiego wypadku rzeczywiście doszło pięć lat temu, podczas Bożego Narodzenia. Samochód reżysera pękł na pół.

Gdy wyciągałem z samochodu żonę i córkę, z drugiego pojazdu wyszedł młody człowiek i krzyczał – zabiłeś mi ojca. Dotarło do mnie, że zamiast jeść wigilijne pierogi, zaraz trafię do więzienia. Wtedy zrozumiałem, że jedyne, co może dać mojej rodzinie bezpieczeństwo i ochronić nas, to relacja z Panem Bogiem – kontynuował Vega.

Na szczęście w kolizji nikt nie zginął, ale tamto wydarzenie zmieniło życie twórcy "Kobiet Mafii". Vega poddał się egzorcyzmom i zaczął chodzić na spotkania wspólnoty kościelnej. Dokładnie opisuje moment, w którym po raz pierwszy w życiu odczuł, że Bóg jest blisko.

Na mszy o uzdrowienie modliłem się, aby Bóg sprawił, żeby przestał mnie boleć kręgosłup, który był zdewastowany po wypadku. Z początku nie wierzyłem, że Bóg może mnie nagle uzdrowić, ale w pewnym momencie postanowiłem całkowicie odrzucić uprzedzenia i oddać w Boskie ręce, wyzbywając się wątpliwości i uprzedzeń. W kościele zrobiło się lodowato, choć był środek lata. Do moich pleców zbliżył się zimny wiatr i i poczułem, jak jakaś siła przestawia mi kręgi w odcinku szyjnym kręgosłupa. Wiem, że to brzmi nierealnie, ale od tamtej pory nie muszę już wierzyć, bo jestem pewien, że Bóg istnieje. Od tamtej pory Biblia stała się dla mnie instrukcją jak żyć. Nie stałem się święty, błądzę, grzeszę i upadam, ale gdy wstaję, to wiem, w którą stronę mam iść i nie brnę, tak jak dotychczas, w ślepe uliczki - podsumował.

Zobacz także: Patryk Vega schudł ponad 40 kilogramów. Teraz zdradził, jak wygląda jego dieta!

Lubicie oglądać filmy? Koniecznie zapoznajcie się z tą listą. To 10 filmów poprzedniego roku najlepiej ocenionych przez Polaków!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów