Partnerka Zakościelnego: "Karmienie piersią zmniejsza ryzyko wystąpienia raka". Odpowiedział jej wzburzony lekarz!

Zuzanna Morska 04.08.2019
Maciej Zakościelny i Paulina Wyka
Fotografia: ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Paulina Wyka zamieściła w sieci zdjęcie opatrzone wpisem, w którym zachwala zdrowotne zalety karmienia piersią. Skomentował to jeden z lekarzy.

Maciej Zakościelny i Paulina Wyka są szczęśliwymi rodzicami dwóch chłopców. Jeden z nich ma już dwa lata, a drugi urodził się całkiem niedawno. Partnerka aktora odnalazła się w roli mamy i chętnie dzieli się chwilami spędzonymi ze swoimi maluchami na Instagramie.

Ostatnio zamieściła w sieci zdjęcie, na którym widać, jak karmi piersią. Jej wpis wywołał niemałą burzę!

Partnerka Zakościelnego o karmieniu piersią

Paulina Wyka opublikowała na instagramowym profilu zdjęcie, którym chciała uczcić Światowy Tydzień Karmienia Piersią. Gwiazda karmi synka swoim mlekiem i zachwala tę metodę. 

Wczoraj rozpoczął się Światowy Tydzień Karmienia Piersią. Pozdrawiamy wszystkie karmiące mamy i wielkie ukłony dla Was! U nas ponad 3 lata i dalej leci. Karmienie w ciąży, tandemie czy karmienie jednego malucha to niesamowity czas, ale i trudne momenty, gdzie potrzebne jest wsparcie i pomoc - napisała pod fotografią.

W dalszej części opisu zdjęcia Wyka zaczęła wyliczać zdrowotne zalety karmienia dziecka piersią. Gwiazda zaznaczyła, że sama przez długi czas o nich nie wiedziała. Następnie przedstawiła w punktach, że karmienie zmniejsza ryzyko występowania nowotworu jajnika czy raka piersi.

Wiele fanek podziękowało jej za tę wiedzę. Niestety serię przychylnych komentarzy przerwała opinia lekarza onkologa, który nie mógł pozostawić wpisu bez komentarza.

Skąd pochodzą te dane? Jestem onkologiem i, niestety, ale nie widzę tych wyników u swoich pacjentek. Dodatkowo, nie ma co tworzyć tej presji mamom, które karmić nie mogą lub po prostu nie chcą - odpowiedział.

Wyka odpowiedziała, że nie zamierzała na nikim wywierać presji. Pod jej postem wypowiedzieli się również inni lekarze onkolodzy, którzy potwierdzają przytoczone przez gwiazdę dane. Badania, które zostały użyte w kampanii #PiersiąZdrowiej - a to na nie powołuje się Wyka - przeprowadzone zostały m.in. przez największe światowe organizacje zajmujące się tematyką nowotworów.

A wy jakie macie doświadczenia w tym temacie?

Ten niezwykły projekt robi furorę w sieci! Wszystko za sprawą zdjęć, na których pozuję gwiazdy ze swoimi młodszymi wcieleniami! Musicie to zobaczyć.  

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów