Para turystów z Polski gwiazdami telewizji w Izraelu. Powód? Trochę śmieszny, trochę straszny

Redakcja 05.07.2017
Katarzyna i Tomek w telewizji "HaCinor"
Fotografia: www.facebook.com/hazinor/

To się nazywa mieć szczęście w nieszczęściu ;-)

Katarzyna i Tomek, mieszkańcy Łodzi, wybrali się na urlop do Izraela. Nieoczekiwanie stali się gwiazdami tamtejszej telewizji, a wszystko za sprawą taksówkarza, który na turystach z Polski postanowił dodatkowo zarobić. 

Jak podaje Gazeta.pl, para, gdy wylądowała w Tel Awiwie, wsiadła do taksówki, która zawiozła ich do hotelu. Gdy byli już na miejscu, taksówkarz za swój kurs zażądał 1400 szekli, mimo że należność powinna wynieść tylko 140 szekli. 

Ponieważ Polacy zdawali sobie sprawę, że taksówkarz stara się ich oszukać, zaproponowali, aby wspólnie udali się do recepcji hotelu i wyjaśnili sytuację. Wszystko wskazuje na to, że to rozwiązanie nie do końca odpowiadało kierowcy, który...uciekł. Katarzyna i Tomek postanowili jednak nie zamykać tej sprawy, a wprost przeciwnie. O sytuacji opowiedzieli na policji, a o ich przygodzie zostało poinformowane również ministerstwo transportu. W to, co wydarzyło się później, aż trudno uwierzyć.

"Wszyscy nas przepraszają"

Jak podaje Gazeta.pl, o sprawie dowiedział się jeden z dziennikarzy programu "HaCinor", który postanowił opowiedzieć historię Polaków, zapraszając ich do studia. Co ciekawe, odnalazł nawet taksówkarza, który oczywiście przekonywał, że doszło do pomyłki, a nawet oferował zwrot pieniędzy. 

Wszyscy, z którymi rozmawiamy w Izraelu o tym zdarzeniu, przepraszają nas za taksówkarza - powiedział Tomek, a jego wypowiedź przytacza Gazeta.pl. 

To jednak nie koniec historii, bo telewizja, w której wystąpili Polacy, sprawiła im prawdziwą niespodziankę. Przez cały dzień mogli korzystać z limuzyny, która woziła ich ulicami Tel Awiwu, przelecieć się na paralotni i zrelaksować w SPA.

Cóż, nie ulega wątpliwości, że te wakacje Katarzyna i Tomek zapamiętają na długie lata :-)

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów