Papież Franciszek odpowiada na trudne pytanie małego chłopca. Czy niewierzący tata trafił do nieba?

Anna Respondek 19.04.2018
Papież Franciszek
Fotografia: Youtube/Catholic Sat

To, co zrobił papież Franciszek, przechodzi wszelkie oczekiwania. To bardzo wzruszające słowa. 

Niedawno papież Franciszek odwiedził przedmieścia Rzymu, w tym parafię San Paolo della Croce w Corviale, aby spotkać się z dziećmi, osobami starszymi i schorowanymi. Obecni na spotkaniu wierni mogli zadawać mu pytania. Jeden chłopiec postawił Franciszka przed naprawdę trudnym wyzwaniem. 

Zobacz także: Papież Franciszek wyciągnął rękę do rozwodników. To nie podoba się innym hierarchom kościoła

Emanuele, bo tak miał na imię, kiedy przyszła jego kolej na zadanie pytania, zalał się łzami. Papież poprosił chłopca, aby ten podszedł do niego i mocno go przytulił. Okazało się, że Emanuele martwi się o swojego tatę, który niedawno zmarł. Jak powiedział chłopiec, był on dobrym człowiekiem, jednak nazywał siebie ateistą. Dlatego właśnie dziecko bało się, że jego ojciec nie trafi do nieba

Papież Franciszek poprosił o zgodę na to, aby wszystkim obecnym powtórzyć pytanie chłopca i udzielił na nie zaskakującej odpowiedzi. Tego nie spodziewał się nikt.

To miłe, że syn mówi o ojcu, że ten był dobrym człowiekiem. Jeśli był w stanie wychowywać swoje dzieci w ten sposób, to rzeczywiście był dobry. Bóg jest dumny z Twojego ojca - rozpoczął. 

Do swojej wypowiedzi dodał jednak kilka istotnych słów, które dla wielu wiernych mogą wydawać się jeszcze bardziej zaskakujące.

Nie doświadczył co prawda daru wiary, nie był wierzący. Mimo to ochrzcił swoje dzieci, miał dobre serce. Bóg był z pewnością dumny z twojego ojca, ponieważ łatwiej jest być wierzącym i ochrzcić dzieci, niż ochrzcić je i być niewierzącym - zakończył.

Papież zwrócił się również do innych dzieci i zapytał je, czy ich zdaniem Bóg mógłby pozostawić tak dobrego człowieka. Te ochoczo krzyknęły "nie", co jeszcze bardziej uspokoiło Emanuela. Franciszek pouczył chłopca, że ten powinien często modlić się za tatę i z nim rozmawiać. 

Moment ten zarejestrowały kamery. 

A Wy, co sądzicie o słowach papieża Franciszka? 

Zobacz także: Małżeństwo w tym wieku zwiększa ryzyko rozwodu

Autor: Anna Respondek

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów