Pamela Anderson zerwała z wizerunkiem seksbomby. Vivienne Westwood zachęciła ją do aktywizmu

Redakcja 20.01.2017
Pamela Anderson i Vivienne Westwood
Fotografia: Vivienne Westwood/Facebook.com

Celebrytka uznała, że kampania modowa zainauguruje jej nowe życie. 

Pamela Anderson zdobyła sławę jako ostra "Żyleta", miłośniczka sylikonowych piersi i seksowna ratowniczka z serialu "Słoneczny Patrol". Po latach skandali i eksponowania ciała - a szczególnie dekoltu, 49-letnia celebrytka skupia się próbach rozwiązania problemów społecznych. Aktorka aktywnie działa z organizacją Sea Shepherd Conservation Society, której celem jest ochrona zróżnicowanego życia w oceanach poprzez oczyszczanie wód ze śmieci i powstrzymanie globalnego ocieplenia. 

Nazwisko Andreson coraz bardziej kojarzone jest z eko-działalnością. Na spotkaniach miłośników życia morskiego chętnie pokazują się najbardziej wpływowi ludzie świata. Na początku 2016 roku na specjalny obiad przyszła projektantka mody Vivienne Westwood. Od tego czasu Anderson zaczęła częściej pokazywać się w towarzystwie legendy mody i muzyki punk. Teraz są tego pierwsze efekty. W styczniu 2017 roku ukazała się kampania na wiosnę 2017, a Pamela jest jej główną gwiazdą.

Zobacz także: Pamela Anderson napisała tekst przy współpracy z rabinem. Postawiła zaskakującą tezę

Pamela Anderson
Fotografia: viviennewestwood.com

Apokalipsa w modzie

Kolekcję, którą prezentuje celebrytka, zaprojektował dla domu mody Vivienne Westwood jej młodszy o ponad 20 lat mąż Andreas Kronthaler. Autorem zdjęć, które błyskawicznie obiegły sieć, jest Jurgen Teller, doceniany twórca głośnych zdjęć modowych i reklamowych. W 2015 roku stworzył sesję z udziałem Kim Kardashian, która wygina się na piaskowej wydmie w cielistej bieliźnie i w czarnych pończochach. Fotografie, na których możemy podziwiać twórców kolekcji, modeli i Pamelę, również są surowe i intrygują dzięki uwodzicielskiej brzydocie. 

Kampania, która powstała w Grecji, inspirowana jest kulturą i klimatem śródziemnomorskim. Ta sceneria ma odzwierciedlać charakter wiosennej kolekcji, jednak nie jest przypadkowa. Na wyspie Hydra mieszka Teller i to on doszedł do wniosku, że to idealna scenografia dla kreacji Kronthalera. Vivienne, Andreas i Pamela wnieśli bardzo dużo do tej sesji. Uwielbiałem z nimi pracować. Pomiędzy nami jest zaufanie, dzięki któremu mogliśmy pracować swobodnie – powiedział fotograf w rozmowie z DazedDigital.com. Pamela również docenia spontaniczność sesji. Na zdjęciach nie przypomina plastikowej seksbomby, a raczej zmęczoną i zmartwioną kobietę. 

Anderson przyznała, że uwielbia apokaliptyczny klimat sesji. Czuła się jak wojowniczka, odczuwała śmierć i życie jednocześnie. Jak przeżyjemy zniszczony klimat i przeludnienie? – zastanawia się w rozmowie DazedDigital.com Anderson. Dodała, że Westwood zmieniła jej tok rozumowania. Teraz każdy dzień traktuje jak nową szansę. Nie może siedzieć cicho i udawać, że wszystko jest w porządku. Muszę być dokładna i każdego dnia ciężko pracować, aby być bardziej zaangażowaną w sprawy świata. Jako czytelniczka, miłośniczka sztuki i aktywistka – wyznała Anderson.

Pamela Anderson
Fotografia: viviennewestwood.com
Pamela Anderson
Pamela Anderson
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów