POW! Entertainment stanął w obronie Stana Lee. Wydali oświadczenie na temat komentarzy Mahera

Julita Buczek 20.11.2018
Robert Downey JR
Fotografia: Instagram @downeyxkingdom

Amerykański komik Bill Maher okazał brak szacunku zmarłemu niedawno Stanowi Lee. Firma POW! Entertainment odpowiedziała w tej sprawie.

W ubiegłym tygodniu zmarł amerykański scenarzysta, producent komiksowy oraz filmowy. Był również współtwórcą postaci Spider-Mana czy Hulka. Przez wiele lat był również członkiem zarządu wydawnictwa komiksowego Marvel Comics. Wiele gwiazd i współpracowników postanowiło oddać mu hołd. Niestety nie wszyscy postanowili opłakiwać Stana.

Bill Maher wygłosił przykre oświadczenie

Maher zarzucił fanom filmów komiksowych, że nie umieją dorosnąć, kiedy trzeba. Komiksy nazwał czymś, co udaje wartościową literaturę. W obronie Lee stanęła firma POW! Entertainment, której był współzałożycielem. W swoim oświadczeniu firma postanowiła zwrócić uwagę komikowi, że komiksy są ważną częścią literatury. Zwracają również uwagę na to, że Lee uczył wszystkich tolerancji oraz szacunku. Dodają również, że krytykowano również samego Szekspira czy Dickensa. Tym samym chcieli oni zamknąć wątek dotyczący dziecinności komiksów.

Zobacz także: Nie żyje partnerka znanego rapera! Osierociła czwórkę dzieci

Twierdzenie, że Stan inspirował ludzi jedynie „do obejrzenia filmu”, jest naszym zdaniem obrzydliwe. Niezliczone grono osób może poświadczyć, jak bardzo Stan inspirował ich do czytania, jak dał im do zrozumienia, że w świecie nie ma absolutów, że superbohaterowie mają wady, a złoczyńcy – ludzkie oblicze. Dał nam serię X-Men, Czarną Panterę, Spider-Mana i wielu innych, a oni z kolei dawali nadzieję wszystkim tym, którzy czuli się inni, prześladowani… Inspirował wielu ludzi do kreatywności i marzenia o wielkich rzeczach, które miały dopiero nadejść. To tylko niektóre rzeczy, które my – fani Stana Lee – uważamy za „dorosłe”. Bo zarówno życie dziecka, jak i dorosłego może być nieustanną walką. Stan jest autorem milionów szczęśliwych wspomnień z dzieciństwa (…). Polegamy na kolejnej ważnej lekcji, jaką otrzymaliśmy od Stana i możemy przekazać Ci – masz wysoką pozycję, jednak pamiętaj, że z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność.

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów