Owsiak ogłosił wynik 27. edycji WOŚP: "To przeszło nasze najśmielsze oczekiwania"

Roksana Orlicka 08.03.2019
Jerzy Owsiak
Fotografia: Piotr Hukalo/East News

Jerzy Owsiak ogłosił wynik 27. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, opowiedział również o planach na przyszłość i zaprosił na festiwal w Kostrzynie nad Odrą.

Jerzy Owsiak ogłosił w Gdańsku wynik tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i we wzruszających słowach poprosił, by walczyć z nienawiścią i zastanowić się nad tym, co zrobić, żeby nie dać się mowie nienawiści. Owsiak opowiedział również o tym, w które sektory chciałby w przyszłości zainwestować i zaprosił na festiwal w Kostrzynie nad Odrą, który obędzie się w sierpniu. Najważniejszą informacją jest to, że podczas 27. edycji WOŚP, która obyła się 13 stycznia, udało się zebrać rekordową kwotę! Celem zbiórki było pozyskanie środków na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Jerzy Owsiak podał wynik 27. edycji WOŚP

Konferencja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbyła się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Prezes fundacji WOŚP poinformował, jaką kwotę zebrano. Łącznie Polacy zebrali 175 938 717,56 złotych! To rekordowa kwota, złożyła się na nią zbiórka publiczna (87 045 213,67 złotych), pozostałe darowizny zostały przekazane poprzez kanały elektroniczne (88 893 503,89 złotych) oraz dary rzeczowe w postaci sprzętu medycznego, który WOŚP przekaże bezpośrednio szpitalom (989 916,77 złotych).

Chcemy także głośno mówić o tym, że Orkiestra nadal będzie grać, zapraszając do siebie wszystkich ludzi dobrej woli. Bawiąc się i ucząc jak nawzajem sobie pomagać – powiedział Jurek Owsiak podczas ogłoszenia w Gdańsku wyniku zbiórki 27. Finału.

Owsiak wyznał również, że ani przez chwilę nie zastanawiał się nad wyborem miejsca ogłoszenia wyników 27. edycji WOŚP. 

Pragniemy, aby wszyscy, którzy grali z Orkiestrą w Polsce i nasi rodacy na całym świecie poczuli jej ogromną siłę jednoczenia i pomoc, jaką potrafi nieść nam wszystkim w miejscu, gdzie słowo solidarność kilka dekad temu nabrało tak ogromnego dla Polski, Europy i całego świata znaczenia - dodał.

W akcję było zaangażowanych 1700 sztabów w Polsce i na świecie. Darczyńcy WOŚP otrzymali aż 35 milionów serduszek. 

Jerzy Owsiak o przyszłości WOŚP

Jerzy Owsiak powiedział, że w przyszłości chciałby się skupić na mniej popularnych chorobach dzieci, między innymi reumatyzmie. Jerzy Owsiak zwrócił uwagę, że w tych przypadkach diagnostyka jest kluczowa w leczeniu, dlatego warto zainwestować w sprzęt, który pomoże już we wstępnej fazie choroby.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów