Ostrzeżenia IMGW na poniedziałek. Może być ślisko

Sylwia Kropiewnicka 03.12.2018
Fioletowa parasolka moknąca na deszczu
Fotografia: Shutterstock

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla pięciu województw w związku z prognozowanymi opadami marznącego deszczu. W całym kraju możliwy przelotny deszcz.

W poniedziałek znowu będzie znacznie cieplej. Temperatura na zachodzie Polski wyniesie nawet do 10 stopni. Jak podaje IMGW, Polska jest w zasięgu niżu znad południowej Szwecji. Z kolei z zachodu napływa dość ciepła polarna morska masa powietrza. Prognozowane są opady marznącego deszczu. Kierowcy powinni zachować ostrożność na drogach.

Ostrzeżenia IMGW

Na poniedziałek IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia dla pięciu województw, w których należy spodziewać się opadów marznącego deszczu. Opady te mogą powodować gołoledź. Ostrzeżenia te wydano dla województw: podkarpackiego, lubelskiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego oraz mazowieckiego. IMGW apeluje do kierowców o rozwagę. Na drogach może być niebezpiecznie.

Prognoza pogody na poniedziałek

Temperatura w poniedziałek będzie wynosiła od 2 do 11 stopni. Najchłodniej będzie na Podlasiu, najwyższe wartości temperatury odnotowane zostaną z kolei na Ziemi Lubuskiej, na południu Wielkopolski oraz na Dolnym Śląsku.

Na poniedziałek prognozowane jest zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami i miejscowe opady deszczu, początkowo na Podlasiu oraz na wschodzie Mazowsza i Lubelszczyzny możliwe opady marznącego deszczu, które mogą powodować gołoledź.

Zobacz także: Jaka będzie zima 2018/2019? Jasnowidz przewiduje, co nas czeka. Nie mamy dobrych wieści...

 Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Aby nie marznąć zimą, dobrze ubezpieczyć się w ciepłe okrycie. Jakie są najlepsze propozycje sieciówek na jesień i zimę 2018?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów