Ostatnie zdjęcie Freddiego Mercury'ego. Zrobił je jego partner

Freddie Mercury przed śmiercią.
Fotografia: Richard Young / Rex Features/EAST NEWS

W najnowszej biografii Freddiego Mercury'ego opublikowano jedno z jego ostatnich zdjęć przed śmiercią. Fotografię wykonał partner artysty.

Po latach ostatnie zdjęcie Freddiego Mercury'ego ujrzało światło dzienne. Zrobił je partner muzyka Jim Hutton, który był z nim aż do końca. Fotografię opublikowano w książce "Somebody to love", która opisuje życie, śmierć i twórczość artysty.

Ostatnie zdjęcie Freddiego Mercury'ego

Freddie Mercury zmarł 24 listopada 1991 r. Jego twórczość i muzyka są jednak nieśmiertelne. Do dziś Freddie ma ogrom wielbicieli na całym świecie, a nawet ci, którzy nie zagłębiają się w historię życia muzyka, znają choć jeden jego utwór. Gdy zmarł w wyniku powikłań AIDS, jego nazwisko stało się jeszcze bardziej popularne.

Freddie Mercury o zarażeniu się wirusem HIV dowiedział się najprawdopodobniej 4 lata przed śmiercią. Nie zaniechał w tym czasie kariery muzycznej - na koncertach dawał z siebie wszystko. Kolejne choroby i powikłania osłabiały jednak jego ciało. Ukrywał chorobę do momentu, gdy stała się ona bardzo widoczna.

"Somebody to Love. Życie, śmierć i spuścizna Freddiego Mercury’ego" to poruszająca biografia muzyka napisana przez Matta Richardsa i Marka Langthorne'a. Właśnie w niej opublikowano jedno z ostatnich zdjęć muzyka. Zostało wykonane kilka miesięcy przed śmiercią przez partnera Freddiego, Jima Huttona. Artysta pozuje na tle domu w bardzo kwiecistym, wyrazistym ubraniu. Już wtedy widać było, że choroba zwycięża. Freddie mocno schudł i stracił część włosów. Obok muzyka stoi jeden z jego ukochanych zwierzaków - kot Oscar.

Zobacz także: W Warszawie powstanie aleja Freddiego Mercury'ego? To bardzo prawdopodobne!

Która piosenka najlepiej opisuje twoje życie? Może jest to jeden z utworów "Queen".

Krzysztof Krawczyk
Rozwiąż quiz

Sprawdź, która piosenka opisuje twoje życie

Krzysztof Krawczyk

1. Który z tych kolorów podoba ci się najbardziej?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów