Ujawniono ostatnie słowa Stephena Hawkinga. To może odmienić świat nauki

Anna Respondek 21.03.2018
Stephen Hawking
Fotografia: EAST NEWS

Stephen Hawking w swojej ostatniej pracy postawił bardzo odważną tezę. Czy te słowa zmienią postrzeganie świata?

14 marca 2018 roku cały świat obiegła smutna wiadomość. Stephen Hawking, jeden z największych umysłów współczesności, zmarł po walce z nieuleczalną chorobą. Astrofizyk cierpiał na stwardnienie zanikowe boczne, które powodowało paraliż całego ciała. 

Zobacz także: Według naukowców wszyscy mamy ten sam kolor oczu. Skąd ten zaskakujący wniosek

Wygląda jednak na to, że Hawking zdążył tuż przed śmiercią opublikować zaskakującą pracę, w której wysnuł wyjątkowo odważny wniosek. Dwa tygodnie przed odejściem Hawking, naukowiec wraz z przyjacielem skończyli artykuł pod tytułem "Płynne wyjście z wiecznej inflacji", który ma potwierdzić istnienie wieloświatów. Według astrofizyka istnieje nieskończona ilość Wszechświatów, które podobne są do naszego. Co za tym idzie, jak przekonywał Hawking, istnieją dowody na to, że nie jesteśmy sami, a można to sprawdzić, wysyłając nową misję kosmiczną. 

W nieskończonym wszechświecie muszą istnieć inne formy życia - napisał. 

Choć wielu naukowców sprzeciwiło się kontrowersyjnej teorii Hawkinga, część przyznała, że twierdzenie to może doprowadzić do przełomu w kosmologii. W naukowym świecie mówi się, że to pierwsza teoria wysnuta na taką skalę.

Czy w końcu uda się dowieść, że istnieją inne formy życia? ;)

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Autor: Anna Respondek

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów