Poruszające słowa opiekunki Kory. Opowiedziała, jak wyglądały ostatnie dni gwiazdy

Paulina Ermel 10.08.2018
Kora
Fotografia: Eastnews

Choć od śmierci artystki mijają już 2 tygodnie, na jaw wychodzą nowe szczegóły dotyczące ostatnich chwil jej życia.

Wokalistka zespołu Maanam od lat zmagała się z ciężką chorobą nowotworową. Kora nie ukrywała stanu swojego zdrowia i otwarcie mówiła o tym, jak wygląda walka z rakiem. Z relacji jej bliskich dowiaduje się, jak wyglądały ostatnie dni życia piosenkarki.

Zobacz także: Kora z synem na historycznej okładce czasopisma. My jej nie poznaliśmy!

Ostatnie dni Kory

Jedną z osób, które trwały przy Korze do końca, była jej opiekunka Magdalena Klorek. W rozmowie z "Gazetą Wyborczą" ujawniła, jak wyglądały ostatnie chwile życia gwiazdy.

Kiedy zaczęłam się nią zajmować, Kora jeszcze chodziła. Ale z dnia na dzień było coraz gorzej. W końcu pierwszy raz powiedziałam bliskim: "Słuchajcie, usiądźmy przy niej, bo jest źle". Chwyciliśmy się za ręce, zaczęła niemiarowo oddychać

Stan zdrowia artystki z dnia na dzień się pogarszał. Kiedy opiekująca się nią siostra, Anna Lubczak, poprosiła: "Koruniu, nie zostawiaj mnie", wokalistka chwilowo znów odzyskała siły. Walczyła jeszcze 5 dni.

Kora odeszła 28 lipca 2018 roku o godzinie 5.30. Zmarła w swoim ukochanym domu w Bliżowie na Roztoczu. Towarzyszyła jej najbliższa rodzina.

Zobacz także: To ostatnie zdjęcie, jakie Kora opublikowała przed śmiercią. Dziękowała za życzenia urodzinowe

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów