Ostatnia puszka Pawła Adamowicza dla WOŚP. Zebrano gigantyczną kwotę!

Paulina Ermel 23.01.2019
Paweł Adamowicz
Fotografia: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Miał być 1000 zł, zebrano dużo, dużo więcej. Ponad 250 tysięcy użytkowników Faceboooka wsparło ostatnią puszkę Pawła Adamowicza dla WOŚP. Ta kwota przyprawia o zawrót głowy!

Jeden prosty pomysł i spektakularny efekt. W poprzedni poniedziałek jedna z gdańszczanek zorganizowała wirtualną zbiórkę pieniędzy do "ostatniej puszki Pana Prezydenta dla WOŚP". I choć początkowo zbiórka miała wyznaczoną górną granicę w postaci 1000 zł, już po kilku godzinach wiadomo było, że zebrana zostanie dużo większa kwota.

Z godziny na godzinę zbiórka stawała się coraz popularniejsza i już w poniedziałek rano "na liczniku" widniał pierwszy milion złotych! A to był dopiero początek!

Ostatnia puszka Pawła Adamowicza dla WOŚP

Podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zginął Paweł Adamowicz - prezydent Gdańska, który sprawował urząd przez ostatnie 20 lat. Gdańszczanie nie mogą pogodzić się ze śmiercią prezydenta, który co roku zbierał pieniądze dla Orkiestry na ulicach Gdańska. Dlatego też powstał pomysł wirtualnej zbiórki pieniędzy do puszki Pawła Adamowicza.

Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania. Zbiórka zakończyła się bowiem w nocy z wtorku na środę. Efekt końcowy? Prawie 16 mln złotych. Zebrano dokładnie 15 mln 990 tys. 274 zł. Do rekordowego wyniku musieli odnieść się przedstawiciele WOŚP. Na swoim facebookowym profilu napisali: "Ludzieeeeee!!!!! To jest najpiękniejsze, obywatelskie szaleństwo na świecie!!!! To było coś nieprawdopodobnego! Patrycjo, całujemy, ściskamy, jesteśmy wniebowzięci! Paweł!!! Twoja dzisiejsza skarbonka będzie z nami do końca świata i jeden dzień dłużej! Kochani! Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy!".

Braliście udział w tej niezwykłej akcji? A może wsparliście WOŚP w trakcie finału?

puszka
Fotografia: Facebook.com
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów