Ostatni wywiad Pawła Królikowskiego przed śmiercią. Poruszające słowa aktora o chorobie i wsparciu bliskich

Zuzanna Morska 28.02.2020
Paweł Królikowski
Fotografia: MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER

Niedługo przed śmiercią aktor udzielił poruszającego wywiadu, w którym opowiedział o chorobie, ale też o nieocenionym wsparciu bliskich.

27 lutego 2020 roku dotarła do nas bardzo smutna wiadomość - zmarł Paweł Królikowski, utalentowany i niezwykle doceniany aktor. 58-latek w ostatnich latach walczył z ciężką chorobą neurologiczną. Od grudnia przebywał w szpitalu.

Informację o śmierci Królikowskiego potwierdził m.in. jego brat - Rafał Królikowski. Zamieścił w sieci poruszające zdjęcie Pawła. Okazuje się, że niedługo przed śmiercią aktor udzielił poruszającego wywiadu. To właśnie wtedy przyznał, że choruje.

Ostatni wywiad Pawła Królikowskiego przed śmiercią

Od grudnia 2019 roku Paweł Królikowskiego przebywał w szpitalu. Aktor ciężko chorował, ale rodzina nie komentowała stanu jego zdrowia. Jednak sam gwiazdor udzielił jeszcze w październiku wywiadu, który rzucił nieco światła na to, jak się czuje.

W rozmowie z "Faktem" podziękował przede wszystkim swojej żonie, która wspierała go w trudnych chwilach.

Wszystko zawdzięczam mojej żonie. Małgosia niesamowicie mnie wspiera, ale również ogromną moc mam ze strony rodziny - powiedział aktor.

I choć aktor bardzo chronił swoją prywatność, zdecydował się też napomknąć o swojej chorobie.

Ludzie, których dotyka choroba onkologiczna, oni jedyni wiedzą, jak to jest i co ja teraz czuję. To nigdy się nie kończy, zawsze będziemy zagrożeni, dotknięci najcięższą chorobą. To są bardzo poważne sprawy. Nie chcę o tym więcej mówić. Życzę wszystkim tym, których dotyka taka choroba, żeby przeżyli i zyskali znowu zdrowie - dodał na zakończenie rozmowy z dziennikarzami "Faktu".

Zarówno bliscy, jak i fani aktora nie mogą pogodzić się z jego śmiercią. W sieci pojawia się coraz więcej poruszających wpisów związanych z osobą aktora.

Bliscy i przyjaciele żegnają Pawła Królikowskiego. Padło wiele poruszających słów. Zobaczcie, kto wspomina znanego i utalentowanego aktora.

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów