Osobiste listy księżnej Diany sprzedane na aukcji. "Harry ciągle wpada w kłopoty" - pisała księżna

Redakcja 10.01.2017
Księżna Diana
Fotografia: East News

W opublikowanych listach Diana występuje w roli matki, a niekoniecznie w roli księżnej Walii. 

Księżna Diana, nazywana Królową Ludzkich Serc, była ulubienicą nie tylko Brytyjczyków. O jej życiu i charytatywnej działalności rozpisywały się media z niemal całego świata. Jej przedwczesna, tragiczna śmierć w 1997 roku była dla wszystkich dużym szokiem. 

Od zawsze wszystkie rzeczy, które w jakikolwiek sposób związane były z księżną Dianą, wzbudzały ogromne zainteresowanie. Nie inaczej jest i tym razem. Blisko 20 lat po jej śmierci, ręcznie napisane listy i notatki księżnej wystawione zostały w domu aukcyjnym Cheffin w Cambridge. Są adresowane do Cyrila Dickmana, ówczesnego stewarda w pałacu Buckingham. 

Reakcja na narodziny jednej maleńkiej osoby nas wszystkich przytłoczyła i ledwo mogę oddychać z powodu ogromu kwiatów, które są nam wysyłane! - napisała w jednym z listów księżna.

List, w którym znajduje się powyższy fragment, datowany jest na 20 września 1984 roku. Żona księcia Karola dziękuje w nim Dickmanowi za kartkę wysłaną po narodzinach drugiego syna, Harry’ego. Dodaje w nim, że William przepada za swoim młodszym bratem. "Zalewa go niekończącą się falą uścisków i pocałunków" - dodała księżna. 

William uwielbia młodszego brata i spędza mnóstwo czasu kąpiąc go. Ściska go i nie żałuje całusów, prawie nie dopuszcza do brata rodziców. To szczególnie szczęśliwy czas" - pisała księżna w jednym z listów, a jego fragment przytacza Rp.pl. 

Księżna Diana z synem Williamem
Fotografia: East News

Księżna Diana z synem Williamem

Listy pełne miłości

W innym liście, datowanym na 17 października 1992 roku księżna opowiada, jak chłopcy radzą sobie w szkole. Jak podkreśla, Harry z odnalezieniem się w nowym miejscu ma sporo kłopotów. 

U moich synów wszystko w porządku i obojgu podoba się w szkole z internatem, chociaż Harry ciągle wpada w kłopoty - napisała Diana. 

Wystawione na aukcji listy są bardzo osobiste, a księżna skupia się w nich przede wszystkim na swoich synach, którzy zawsze byli dla niej najważniejsi. 

W tych listach Diana pisze do znajomych o swoich dzieciach. Występuje w charakterze matki, a niekoniecznie księżnej. Myślę, że pisze w tak zrozumiały sposób, że możemy się do tego odnieść - powiedział aukcjoner Luke Macdoland, a jego wypowiedź przytacza Nowa.tv.

Nie tylko listy

Za sześć listów wystawionych na aukcji zapłacono ponad 15 tysięcy funtów. To jednak nie jedyne pamiątki należące do rodziny królewskiej, które zostały wystawione na sprzedaż. Pod młotek poszły także listy pozostałych członków rodziny królewskiej, a także kawałek tortu ślubnego z wesela królowej Elżbiety z księciem Filipem z 1947 roku. 

Księżna Diana zginęła w 1997 roku
Fotografia: ONS

Księżna Diana zginęła w 1997 roku 

Księżna nazywana była Królową Ludzkich Serc
Fotografia: ONS

Księżna nazywana była Królową Ludzkich Serc

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów