Orły 2019: Podziękowania Fabijańskiego przejdą do historii. Smarzowski nie wiedział, jak zareagować

Sebastian Fabijański z brodą w garniturze przyznaje Orła 2019 za najlepszy montaż
Fotografia: Piotr Molecki/East News

Sebastian Fabijański miał wystąpić w "Drogówce" Smarzowskiego, jednak sceny z jego udziałem zostały wycięte. Teraz podziękował reżyserowi podczas Orłów 2019.

Orły 2019 rozdane i wiemy już, jakie filmy były najlepsze w Polsce w minionym roku. Bezkonkurencyjne okazały się oczywiście "Zimna wojna" i "Kler". Polska Akademia Filmowa doceniła jednak również film kostiumowy "Kamerdyner", w którym główną rolę zagrał Sebastian Fabijański. Aktor wystąpił na gali jednak w innej roli. Wręczył statuetkę za najlepszy montaż i postanowił w sposób żartobliwy wbić szpilę jednemu z polskich reżyserów.

Zobacz także: Węże 2019 już niedługo! Znamy nominacje. Oto najgorsze polskie filmy 2018 roku

Orły 2019: Fabijański "dziękuje" Smarzowskiemu

Orły są polskim odpowiednikiem Oscarów. Nic więc dziwnego, że aktorzy podczas swoich wypowiedzi wzorują się na hollywoodzkich gwiazdorach. Podczas Oscarów wbijanie sobie nawzajem szpili w żartach jest normalne. Podobnie zachował się Sebastian Fabijański.

Aktor postanowił wypomnieć Wojciechowi Smarzowskiemu to, że reżyser kilka lat temu wyciął go ze swojego filmu "Drogówka". Choć premiera produkcji miała miejsce w 2013 roku, Fabijański postanowił skorzystać z okazji, żeby w końcu dać upust swojej frustracji. Dodał na scenie, że "jest to dla niego przyjemność", iż został usunięty z tego filmu. Wojciech Smarzowski nie bardzo wiedział, jak ma zareagować na słowa kolegi z branży.

Reżyser uśmiechał się delikatnie, jednak zaczął się również nerwowo rozglądać. Słowa aktora musiały być dla niego ogromnym zaskoczeniem. 

Zobacz także: Polskie filmy 2019, które musisz zobaczyć!

Coraz chętniej chodzimy do kina i uwielbiamy oceniać obejrzane przez nas filmy! Te filmy 2018 oceniliśmy najwyżej! "Zimna wojna" dopiero na 3. miejscu.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów