Lekarz miał powiedzieć, że dziecko ciężarnej pacjentki nie żyje. Kobieta przeprasza szpital

Magdalena Barszczak 07.08.2018
szpital, oddział ginekologiczny
Fotografia: East News

Kilka dni po rzekomym skandalu pacjentka opublikowała post poddający w wątpliwość jej wcześniejsze słowa.

Pacjentka w 6. miesiącu ciąży zgłosiła się do szpitala, gdzie skierowano ją na badanie USG. Podczas wizyty lekarz miał powiedzieć, że jej dziecko nie żyje, po czym dodać że... to żart.. Kobieta wniosła skargę - informowaliśmy 7 sierpnia. Kilka dni po rzekomym skandalu pani Kamila przeprosiła lekarza za swoje słowa na facebookowym profilu Hejted: Bytów. Jak utrzymuje, zrobiła to dla dobra własnego i dziecka.

Po analizie skargi oraz rozmowach z personelem szpital wydał oświadczenie ws. rzekomego zachowania lekarza.

Z dokumentacji medycznej wynika że badanie zostało przeprowadzone profesjonalnie, z najwyższą starannością oraz dbałością o zdrowie pacjentki i dziecka. Lekarz stanowczo i konsekwentnie zaprzecza, że wypowiedział przypisane mu słowa. Zdaniem Zarządu Spółki lekarz badający pacjentkę to osoba o wysokiej kulturze osobistej, ciesząca się uznaniem pacjentek i współpracowników. Przebieg jego dotychczasowej pracy w szpitalu w Bytowie nie daje podstaw do przypuszczeń, bez jednoznacznych dowodów, aby mógł się on zachować w sposób opisany w poście - czytamy w piśmie władz szpitala.

"Płód jest martwy"

Szokujący post już zniknął z profilu Hejted: Bytów. "Płód jest martwy" - takie słowa miała usłyszeć pacjentka od lekarza. Kiedy ten zobaczył przerażenie w jej oczach, miał wybuchnąć śmiechem i dodać: Żartowałem.

30 lipca do placówki wpłynęła oficjalna skarga. To słowo przeciwko słowu i tak tę sprawę traktuję – mówiła prezes placówki Beata Ładyszkowska, cytowana przez portal mamadu.pl.

Nawet tak radosne chwile jak narodziny potomka są obarczone dużym stresem i lękiem. Zdenerwowani jako pacjenci jesteśmy wyczuleni na każde słowo czy zachowanie. Tymczasem pracownicy szpitala muszą dochować wymagających procedur, zapamiętać i spisać bardzo wiele informacji wymaganych przez NFZ i wykonać wiele czynności, których pacjent i jego rodzina nie widzą. To czasem rodzi napięcia - tłumaczyła z kolei Ewa Czechowska, rzecznik prasowy bytowskiego szpitala. 

Zbulwersowana pacjentka o wszystkim opowiedziała też staroście bytowskiemu, Leszkowi Waszkiewiczowi, który obiecał zająć się sprawą. Pani Kamila wypisała się ze szpitala na własną odpowiedzialność. Z powodu braku zaufania "do lekarza i całego oddziału" nie chce rodzić w tej placówce.

Nawet dla zdrowej kobiety taki „żart” byłby co najmniej nie na miejscu. Od początku ciąży mam świadomość, że jest ona zagrożona, a stres wywołany niewybrednym żartem doktora mógł spowodować u mnie napad padaczkowy, który to z kolei mógł się dla mnie skończyć tragicznie - podsumowała.

Zobacz także: Awantura o "siusiaki" i "dziurki". Polacy oburzeni książką do edukacji seksualnej dla dzieci

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów