Okazuje się, że wielbiciele psów i kotów mają diametralnie różne gusta filmowe

Martyna Kraus 10.08.2016
Kociarze i psiarze wybierają inne filmy
Fotografia: East News

To, co jednych bawi, innych będzie zwyczajnie nudzić. Pokazują to też badania Facebooka.

Wojna między kociarzami, a psiarzami toczy się od zarania dziejów. Wielbiciele czworonogów na zmianę przerzucają się argumentami i przykładami na to, które zwierzęta są grzeczniejsze, czy też bardziej ułożone. Spierają się także o to, którzy właściciele są inteligentniejsi (podobno to kociarze mają wyższe IQ). Dodatkowo oliwy do ognia postanowił dolać Facebook, który przeprowadził analizę na temat preferencji filmowych i serialowych psiarzy oraz kociarzy. 

Wielbiciele kotów częściej wybierają filmy takie jak "Terminator", "Trainspotting", "Batman", "Obcy" czy "Gnijącej panny młodej". Z kolei fani psów chętniej obejrzą "Kac Vegas", "Step up", "Pretty woman", "Pięćdziesiąt twarzy Greya" oraz "Pamiętnik". Różnice dotyczą też ulubionych seriali, na których każdy z nas lubi wieczorem zawiesić oko. W towarzystwie kota najlepiej ogląda się "Naruto", "Pokemony" i "Star Trek", a z psem u boku lepiej włączyć "The Hills", "Grey’s Anatomy" lub "The Voice".

Oczywiście tak, jak każde zwierzę jest inne, tak każdy człowiek ma swoje preferencje i gusta, zarówno w kwestii literatury, jak i filmów. Zestawienia przedstawione przez Facebooka są jedynie pewnym spostrzeżeniem i wypadkową lajków zebranych w serwisie społecznościowym. Dają jednak małą podstawę każdemu właścicielowi czworonoga, aby mógł przeanalizować własne zachowania. 

Co oglądają psiarze i kociarze
Fotografia: research.facebook.com
Co oglądają psiarze i kociarze
Fotografia: research.facebook.com
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów