Ojciec księżnej Diany był bohaterem wojennym? Zaskakujące wyznanie brata Lady Di

Księżna Diana w kraciastej sukience i czarnym berecie
Fotografia: Rex Features/East News

Ojciec księżnej Diany zmarł w 1992 roku. Po latach na jaw wyszły nowe fakty z jego wojennej przeszłości. O szczegółach opowiedział brat Lady Di, Charles Spencer.

Księżna Diana pochodziła z arystokratycznej rodziny. O jej najbliższych wiemy jednak stosunkowo mało, choć również o nich zrobiło się głośno po tym, gdy Lady Di została żoną księcia Karola. Okazuje się, że ojciec Diany, hrabia Edward John Spencer, miał na swoim koncie heroiczne zasługi wojenne. Historia ta światło dzienne ujrzała po latach. Niedawno zdecydował się opowiedzieć brat księżnej, Charles Spencer, w programie "Today" na kanale NBC. 

Zobacz także: Byli świadkami wypadku księżnej Diany. Po latach zdradzają przerażające szczegóły

Ojciec księżnej Diany był bohaterem?

O tym, że hrabia Spencer był bohaterem wojennym, nie mówiło się głośno w ich domu. Historia ta wyszła na jaw dopiero po latach, gdy do Edwarda przyszedł list prosto z Francji.

W korespondencji napisano, że Edward John Spencer podczas wojny dowodził brytyjską armią. Jego jednostka wyzwoliła ponoć dwie francuskie miejscowości - La Neuve-Lyre oraz La Vieille-Lyre.

Moja rodzina i ja nie mieliśmy zbyt dużego pojęcia na temat wojennych poczynań mojego ojca. Znaliśmy tylko jakieś szczątkowe informacje. Zawsze mnie zastanawiało, czego on tak naprawdę dokonał - powiedział Charles Spencer w wywiadzie.

Ród Spencerów wciąż jest bliski rodzinie królewskiej, choć od śmierci Diany minęły już 22 lata. Książę William i książę Harry regularnie uczestniczą w wydarzeniach organizowanych przez najbliższych ze strony mamy. 

Zobacz także: Książę William uczcił pamięć Diany w wyjątkowy sposób. Fani: "Wciąż się trzęsę"

Rodzina królewska jest pełna tego typu ciekawostek! Sprawdź swoją wiedzę na jej temat.

Rodzina Królewska
Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz brytyjską rodzinę królewską?

Rodzina Królewska

1. Syn królowej Elżbiety II, książę Andrzej jest księciem:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów