Euronet nalicza ogromne prowizje. Posiadacze tych kart nie będą zadowoleni!

Magdalena Barszczak 21.06.2018
bankomat Euronetu
Fotografia: Karol Serewis/East News

Klienci są wściekli!

Wypłacacie pieniądze z bankomatów Euronetu? Uważajcie na ogromne prowizje! Dotyczą one posiadaczy dwóch rodzajów kart.

Zobacz także: Ile zarabiają piłkarze polskiej reprezentacji? Te kwoty robią wrażenie!

Gigantyczne prowizje za pobieranie pieniędzy z Euronetu

Osoby, które używają kart Revolut oraz Curve, nie mają powodów do zadowolenia. Portal WP Finanse przytoczył historię klienta, który wypłacił z bankomatu Euronetu 50 zł i zapłacił... aż 63 złote prowizji. Największe opłaty bankomat nalicza za pobieranie małych kwot - jest to nawet kilkadziesiąt procent transakcji

Biuro prasowe Euronetu potwierdza tę informację, ale zapewnia również, że przed każdym pobraniem gotówki klienci posiadający karty Curve i Revolut widzą na ekranie bankomatu komunkat o wysokości prowizji. Wypłata pieniędzy nie jest możliwa bez jego akceptacji. Z nieoficjalnych informacji wynika, że opłaty mogą być naliczane dlatego, że karty Revolut oraz Curve są wydawane w Wielkiej Brytanii.

Przedstawiciele Revoluta w Polsce są zaskoczeni sytuacją i zapowiadają, że będą chcieli ją wyjaśnić – donoszą WP Finanse. 

Usługa Curve pozwala połączyć swoje karty płatnicze i kredytowe w jednej aplikacji. Z kolei Revolut możliwia płacenie na całym świecie za pomocą karty, wykorzystując przewalutowania bez dodatkowej opłaty (spreadu), która dodawana jest do kursu wymiany.

Zobacz także: Urlop ojcowski - co warto wiedzieć, składając wniosek o urlop tacierzyński?

Autor: Magdalena Barszczak

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów