Znamy oficjalną przyczynę śmierci Piotra Woźniaka-Staraka. Prokuratura podała wyniki sekcji zwłok

Marianna Bereza 25.09.2019
Piotr Woźniak-Starak
Fotografia: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Producent filmowy zginął tragicznie w wypadku na Mazurach. Teraz prokuratura podała wyniki sekcji zwłok.

Znamy oficjalną przyczynę śmierci Piotra Woźniaka-Staraka. Jak podaje portal wiadomosci.wp.pl, znany producent filmowy w chwili wypadku na jeziorze Kisajno był pod wpływem alkoholu. Prokuratura podała wyniki sekcji zwłok męża dziennikarki Agnieszki Woźniak-Starak.

Oficjalna przyczyna śmierci Piotra Woźniaka-Staraka

Piotr Woźniak-Starak zaginął w nocy z 17 na 18 sierpnia na jeziorze Kisajno. Po pięciu dniach akcji poszukiwawczej znaleziono jego ciało. Jak podaje portal wp.pl, powołując się na Prokuraturę Okręgową w Olsztynie, w momencie wypadku producent filmowy miał we krwi ok. 1,7 promila alkoholu.

Ze sprawozdania, które Prokuratura Okręgowa w Olsztynie otrzymała z Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku wynika, że bezpośrednią przyczyną śmierci Piotra Woźniaka-Staraka była "ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa będąca następstwem masywnego urazu czaszkowo-mózgowego, w wyniku działania narzędzia ostrokrawędzistego". Obrażenia były skutkiem działania śruby napędowej łodzi.

Ponadto badania chemiczne krwi zmarłego wykazały obecność 1,7 promila alkoholu etylowego, zaś badania chemiczne moczu wykazały obecność 2,4 promila alkoholu etylowego - poinformowała prokuratura.

Uroczystości pogrzebowe producenta trwały dwa dni. W czwartek 29 sierpnia w Konstancinie-Jeziornie odprawiono mszę za Piotra Woźniaka-Staraka, a w piątek 30 sierpnia urnę z jego prochami złożono w Fuledzie, na terenie posiadłości rodziny Staraków. 

Zobacz także: Martyna Wojciechowska złożyła wyjątkowe kondolencje Agnieszce Woźniak-Starak. "Znam uczucie straty"

 Piotr Woźniak-Starak zmarł 18 sierpnia 2019 roku. Jest kolejną znaną osobą, którą pożegnaliśmy w tym roku

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów