Lecisz na wakacje tanimi liniami lotniczymi? Uwaga: pracownicy grożą strajkiem

Hanna Skowron 30.05.2018
Ryanair, Wizzair
Fotografia: Michal Adamowski/East News

Urlopowicze planujący wakacyjne wyprawy z tanimi liniami lotniczymi powinni przygotować się na utrudnienia. 

Wakacje zaplanowane, miejsca w samolocie zarezerwowane? Jeżeli wybrałeś tanie linie lotnicze, miej się na baczności. Pracownicy Ryanair ostrzegają przed strajkami w wakacyjnym sezonie.

Zobacz także: Ogłoszono ranking najtańszych destynacji turystycznych w Europie. Polskie miasta na podium

Jak donosi portal thelocal.es, w poniedziałek w Madrycie odbyło się spotkanie przedstawicieli związków zawodowych reprezentujących pracowników linii z Hiszpanii, Portugalii, Belgii oraz Włoch. Ich celem było omówienie bieżącej sytuacji pracowników, określenie żądań i przedyskutowanie kwestii ewentualnego strajku. Personel pokładowy rozpocząłby go w najgorętszym dla przewoźnika okresie letnich wakacji. Nieoficjalnie mówi się o przełomie lipca i sierpnia.

Jednym z głównych żądań personelu jest uznanie warunków zatrudnienia według prawa obowiązującego w kraju pracownika. Do tej pory wszystkich zatrudnionych obowiązywały przepisy Irlandii, czyli kraju głównej siedziby linii lotniczych Ryanair.

Groźba odwołanych lotów jest realna, bo pracownicy z tych krajów zdecydują się na przeprowadzenie strajku, jeżeli kierownictwo Ryanair nie spełni ich żądań przed 30 czerwca. Ewentualne daty odwołanych rejsów zostaną podane 3 lub 4 lipca, po kolejnych spotkaniu personelu pokładowego, tym razem w Dublinie.

Zobacz także: Seksowna stewardessa podbija internet

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów