Odważny gest Dody w Białymstoku. "Nie będę chować się jak tchórz do strefy komfortu"

Marianna Bereza 05.08.2019
Doda
Fotografia: VIPHOTO/East News

Artystka nawiązała do ostatnich wydarzeń w Białymstoku.

Podczas imprezy Polsatu "Disco pod Gwiazdami" Doda pokazała się w tęczowej pelerynie. Wokalistka wyraziła w ten sposób solidarność z osobami LGBT. Nie wszystkim się to spodobało.

W Białymstoku podczas sobotniego koncertu "Disco pod Gwiazdami" pojawiło się wiele polskich gwiazd. Nie mogło zabraknąć Dody, która swoim gestem wsparła społeczność LGBT, nawiązując do ostatnich wydarzeń w stolicy Podlasia. Przypomnijmy, w stronę uczestników Marszu Równości poleciały kamienie i butelki.

Doda w tęczowej pelerynie w Białymstoku 

Piosenkarka zaśpiewała utwór "Odkryjemy miłość nieznaną" Alicji Majewskiej, a na scenę wyszła w tęczowej pelerynie. "Miłość uwalnia w ludziach anioły, nienawiść - demony. Łączmy się wszyscy. Wspierajmy się!" - powiedziała ze sceny.

Publiczność była podzielona. Niektórzy zareagowali entuzjastycznie, ale pojawiły się również gwizdy. Podobnie fani zareagowali na instagramowy post z fragmentem występu.

Jesteś cudownym, mądrym człowiekiem, jestem poruszona Twoim występem.

Śpiewasz genialnie ... ale szkoda, że bawisz się publicznie w politykę. Jak opowiadasz się po jednej stronie, siłą rzeczy stajesz okoniem przeciw drugiej. To narcystyczne, roszczeniowe środowisko jest amunicją w lewackich rękach do "walki" z tradycją, patriotyzmem, wiarą, dobrymi obyczajami... wszystkie ataki, jeżeli do takowych dochodzi, są odpowiedzią na prowokacyjne "zachowania" tego środowiska.

Doda postanowiła odpowiedzieć internautce.

Napiszę to kolejny i ostatni raz, bo męczy mnie kręcenie w kółko. Nie zrozumiesz-twój problem. Nie wkręcaj mnie w swoje chore jazdy i polityczne gierki. Nigdy nie byłam i nie będę maskotką polityczną w rękach żadnej partii. Jestem lojalna wobec swej natury niezależnie od kosztów - tego uczę swoich fanów i siebie. Dlatego w obecnej sytuacji nie będę chować się jak tchórz do strefy komfortu, tylko chce wspierać moich przyjaciół, z którymi się wychowałam, z którymi się koleguję do dziś, którzy są częścią mojego życia, którzy są moimi fanami również. Nie odwrócę się od nich tylko dlatego, bo mogłabym na tym stracić, nie mogłabym sobie spojrzeć za to w oczy. I tym się mierzy charakter człowieka, a nie jego upolitycznienie - napisała.

Jak się wam podoba gest Dody? Uważacie, że powinna demonstrować swoje poglądy ze sceny?

Obejrzyjcie cały występ piosenkarki na Instagramie.

Zobacz także: Doda przed koncertem w Białymstoku: „Czy wychodząc u was na scenę, mam się bać?”

Muzyka filmowa. Rozpoznasz, z jakiego filmu pochodzi ten utwór?

"Kogel-mogel"
Rozwiąż quiz

Z jakiego filmu pochodzi ta piosenka? Tylko 1 na 10 osób zdobywa komplet punktów

"Kogel-mogel"

1. W której komedii mogliśmy usłyszeć piosenkę "Szukaj mnie" w wykonaniu Edyty Geppert?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów