"Oddawaj się mężowi z radością", "bądź czysty". Tak wyglądają nauki małżeńskie w Polsce

Magdalena Barszczak 09.08.2018
małżeństwo, para młoda
Fotografia: Shutterstock

Wytyczne dla kobiet i mężczyzn autorstwa wrocławian mogą zaskakiwać.

"Nie odmawiaj zbyt często współżycia, "bądź pociągająca" - jedna z poradni rodzinnych we Wrocławiu uczy małżonków, jak postępować w związku. Być może nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że mamy XXI wiek.

Porady małżeńskie rodem ze średniowiecza  

Autorami nauk jest wrocławskie małżeństwo - socjolożka i geolog, absolwenci Papieskiego Wydziału Teologicznego. Razem prowadzą portal internetowy umilowani.pl, zawierający wskazówki dotyczące pożycia w związku, również seksu. Para objaśnia m.in. różnice pomiędzy seksualnością kobiety i mężczyzny.

I tak, dowiadujemy się, że kobieta ma "niski" popęd seksualny i "potrzebuje zachęty", mężczyznę z kolei charakteryzuje "nieskończone" libido. Wrocławianie radzą paniom, by "oddawały się mężom z radością". Partner natomiast powinien być "czysty i atrakcyjny", a także „podziwiać ciało i urodę żony”

Żona, która "ofiaruje seks", powinna czasem łechtać męskie ego, mówiąc partnerowi, że jest wspaniałym kochankiem. Nie powinna za to pytać znudzona, czy "możemy się już kochać". Aby urozmaicić życie intymne, w łóżku może też czasem pozwolić sobie na "śmielsze zachowania i bieliznę".

Osobna tabelka poświęcona jest szkodliwemu dla związku "uatrakcyjnianiu seksu". Masturbacja, petting, seks oralny, analny, udawanie orgazmu, fantazjowanie o innych i pornografia - jak utrzymują autorzy - "wzmacniają myślenie i działanie egoistyczne, nie wnoszą tym samym do małżeństwa żadnej pozytywnej wartości".

Zobacz także: Awantura o "siusiaki" i "dziurki". Polacy oburzeni książką do edukacji seksualnej dla dzieci

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów