Wizz Air wprowadza zmiany w rezerwacji biletów online. Niektórzy zapłacą więcej

Anna Respondek 17.08.2017
Wizz Air
Fotografia: EAST NEWS

Zmiany w regulaminie dotyczą rezerwacji biletów oraz bezpłatnej odprawy on-line. Niektórzy zapłacą podwójnie.

Pomimo tego, że dotychczasowa forma rezerwacji biletów i odprawy on-line zdawała się spełniać oczekiwania klientów, linie lotniczye Wizz Air postanowiły zmienić zasad. Dla niektórych osób koszty znacznie wzrosną, ponieważ jeśli z jakiegoś powodu nie mieszczą się na jednym siedzeniu, będą musiały wykupić dwa miejsca. 

Do tej pory wszystkie formalności związane z odprawą zarówno w jedną, jak i drugą stronę można było załatwić na długo przed odlotem - czas jaki dawał przewoźnik to 30 dni. Od 15 sierpnia będziemy mieli na to jedynie 48 godzin, chyba że wykupimy opcje wyboru miejsca na pokładzie. Wtedy będą nas obowiązywały stare zasady, tylko pod warunkiem, że wyprawa nie będzie trwała dłużej niż 15 dni, jak informuje Wizz Air.

W przypadku lotów powrotnych, na które nie wykupiono miejsc, odprawa na lot powrotny będzie dostępna wtedy, kiedy odprawa na lot do miejsca docelowego, ale maksymalnie 15 dni przed wylotem - głosi nowy zapis w regulaminie. 

Nowością, która pojawiła się w regulaminie, jest możliwość zablokowania ceny biletu na 48 godzin. Dlatego, jeśli w dzień bukowania nie mamy pieniędzy, aby za niego zapłacić, nie musimy się martwić tym, że jego cena wzrośnie. Usługa ta nie jest jednak darmowa, za każdy bilet z możliwością "fare lock" należy zapłacić 13 złotych. 

W statusie linii lotniczych pojawił się również zapis skierowany, przede wszystkim, do osób z dużą otyłością, choć nie tylko.

Pasażerowie, którzy z jakiegokolwiek powodu nie mieszczą się na jednym miejscu, muszą wykupić miejsce dodatkowe w cenienie miejsca dla osoby dorosłej - możemy przeczytać. 

Co sądzicie o tych zmianach? Są korzystne dla pasażerów? 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów