Tymi zachowaniami najbardziej drażnimy współpracowników. Większości nie jesteśmy nawet świadomi

Katarzyna Leszczyńska 27.11.2017
Czym możemy irytować współpracowników?
Fotografia: pexels.com

Sprawdźcie, przez jakie rzeczy można narazić się współpracownikom. 

Zazwyczaj w pracy spędzamy większość swojego dnia. Czasami nie zdajemy sobie nawet sprawy, że pewne rzeczy, które dla nas wydają się oczywiste i naturalne, innych ludzi mogą bardzo drażnić. Warto zdać sobie z nich sprawę, żeby zarówno nam jak i naszym współpracownikom przyjemniej spędzało się ten czas. Portal Businessinsider.com.pl przygotował listę rzeczy, które drażnią w biurze najbardziej.

Spóźnianie się

Oczywiście każdemu może się zdarzyć to od czasu do czasu. Zwłaszcza jeżeli mieszkamy w dużej miejscowości i nie potrafimy przewidzieć korków. Jeżeli jednak zdarza nam się to regularnie, może zdenerwować nie tylko naszego szefa, ale również kolegów z pracy.

Jedzenie przy biurku

Zdarza się, że mamy dużo pracy i nie ma kiedy odejść od biurka, żeby zjeść lunch. Jeśli jednak przygotowaliśmy na drugie śniadanie coś, co zapachem może wypełnić całe pomieszczenie, w którym pracujemy, warto udać się z tym do kuchni. Nawet, jeżeli kosztem tego będzie trzeba zostać 10 minut dłużej w pracy.

Narzekanie

Każdy może mieć gorszy dzień i wygadać się kolegom z pracy. Notoryczne narzekanie jednak może po pewnym czasie zacząć irytować naszych współpracowników. Zwłaszcza, że oni muszą zazwyczaj przejść przez to samo, co my. A złe nastawienie w pracy może niekorzystnie wpłynąć na naszą karierę zawodową.

Przerywanie innym

Nikt nie lubi, jak mu się przerywa w środku zdania. Nawet, jeżeli informacja, którą mówimy, jest bardzo ważna. Warto chwilę się wstrzymać i nie przerywać drugiej osobie, co swoją drogą jest niekulturalne. Jeśli jednak nie możemy się powstrzymać, wystarczy powiedzieć „przepraszam”. Nikt się wtedy nie obrazi. Nie warto jednak tego robić notorycznie.

Mądrzenie się

Nie ma nic gorszego od przemądrzałego kolegi z pracy, który myśli, że pozjadał wszystkie rozumy. Zwłaszcza, jeżeli nie jest naszym szefem i zazwyczaj nie ma nic mądrego do powiedzenia. Nikt nie lubi osób, które zawsze wiedzą wszystko najlepiej. Warto też dać się wykazać innym. Kopanie pod nimi dołków nie wpłynie pozytywnie na atmosferę w pracy.

Mądrzenie się może irytować współpracowników

Mówienie o swoich problemach osobistych

Oczywiście możemy mieć bliższych znajomych w pracy. Z opowiadaniem jednak o problemach w domu warto poczekać na moment po pracy lub chociaż przerwę na lunch. Mówienie wszem i wobec na około, że nasze dziecko znów bolał brzuch nie wprawi pozostałych pracowników w pozytywny nastrój.

Głośne zachowanie

Miejsce pracy jest od tego, żeby przede wszystkim w nim pracować. A warunki do tego powinny być takie, żeby każdemu odpowiadały. Głośne słuchanie muzyki przez kolegę lub nieustanne chichotanie koleżanki mogą sprawić, że nie będziemy mogli skupić się na wykonywanych zadaniach.

Ciągłe opowiadanie o swoich dzieciach

Dla każdego rodzica jego dzieci są najwspanialsze, najpiękniejsze i w ogóle naj. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że dla naszego kolegi z pracy to jego pociechy są najważniejsze. A jeżeli akurat nasi współpracownicy nie mają dzieci, te historie mogą ich tylko zanudzić.

Wykonywanie prywatnych telefonów

Oczywiście każdemu zdarza się odebrać pilny telefon, który nie ma nic wspólnego z pracą. Dobre wychowanie wymaga od nas jednak tego, żeby odejść od biurka, a przynajmniej nie rozmawiać na tyle głośno, żeby przeszkadzać współpracownikom.

Przeklinanie

Każdemu zdarza się przekląć w ekstremalnej sytuacji. Jeśli jednak niecenzuralne słowa padają z naszych ust zamiast przecinka każdego dnia – możemy wydać się naszym znajomym z pracy niekulturalni i przede wszystkim irytujący.

Rzeczy, które irytują współpracowników
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów