Oczy wszystkich na BAFTA 2018 były zwrócone w stronę Kate. Jej kreacja była wyjątkowa z jednego powodu

Katarzyna Leszczyńska 19.02.2018
Księżna Kate na gali BAFTA 2018
Fotografia: EAST NEWS

Księżna Kate i książę William pojawili się na gali rozdania nagród filmowych BAFTA 2018. Księżna z tej okazji założyła zjawiskową kreację. Jednym szczegółem okazała solidarność z ofiarami molestowania. 

18 lutego wieczorem w Wielkiej Brytanii po raz 71. rozdano najważniejsze europejskie nagrody filmowe BAFTA. Na czerwonym dywanie pojawiło się wiele gwiazd światowego kina, jednak oczy wszystkich były zwrócone przede wszystkim w stronę jednej osoby. Na gali nie zabrakło bowiem księcia Williama i jego żony księżnej Kate, która obecnie jest już w zaawansowanej ciąży. Księżna Cabridge z okazji gali założyła niezwykłą kreację.

Zobacz także: Księżna Kate ma się pojawić na rozdaniu BAFTA. Z jednego powodu może poczuć się tam niezręcznie

Księżna Kate na gali BAFTA pojawiła się w długiej kreacji, odcinanej pod biustem. Suknia miała głęboki dekolt, który Kate uzupełniła ogromną srebrną kolią. Kreacja miała ciemnozielony kolor, ale to przede wszystkim jeden szczegół zwracał uwagę. Pod biustem księżnej widniała czarna aksamitna wstążka. Kate postawiła również na dodatki w tym kolorze.

Księżna Kate na gali BAFTA 2018
Fotografia: EAST NEWS

Księżna Kate solidarna z ofiarami molestowania

W tym roku podczas BAFTA gwiazdy przywdziały kreacje w kolorze czarnym na znak solidarności z ofiarami molestowania w świecie filmu. Podobny manifest miał już miejsce podczas ceremonii rozdania Złotych Globów. Największy dylemat miała jednak właśnie księżna Kate, królewski protokół zabrania bowiem członkom rodziny królewskiej na ogłaszanie swoich poglądów, a utożsamianie się z ofiarami molestowania bez wątpienia są takim czynem.

Zobacz także: Takiej stylizacji księżna Kate jeszcze nie miała. „Zapiera dech”. Do tego idealnie podkreśla ciążowe krągłości

Dlatego też Kate postanowiła wybrnąć z sytuacji po mistrzowsku. Nie złamała protokołu, ponieważ jej suknia miała ciemnozielony odcień. Na znak solidarności miała jednak czarną wstążkę, która tego wieczoru wyraziła więcej niż tysiąc słów. Najważniejsze jednak, że Kate wyglądała podczas gali zachwycająco, a duży brzuch ciążowy dodaje księżnej uroku.  

Księżna Kate na gali BAFTA 2018
Fotografia: EAST NEWS
Księżna Kate i książę William na gali BAFTA 2018
Fotografia: EAST NEWS

Zobaczcie w poniższej galerii, z jakich przyzwyczajeń będzie musiała zrezygnować po ślubie Meghan Markle:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów