6 rzeczy, które warto zrobić przed trzydziestką. "Później sobie podziękujesz"

Anna Respondek 18.09.2017
Młodość
Fotografia: Pexels

Zgadzacie się z tym?

Zdrowy rozsądek to nie jest silna strona młodych ludzi. Istnieje jednak parę rzeczy, o których warto pamiętać, ponieważ w przyszłości mogą uratować nasze życie. Zacznij je robić już teraz, a nigdy nie pożałujesz tej decyzji. 

Portal Hellogiggles.com stworzył listę rzeczy, o które warto zadbać, kiedy mamy dwadzieścia kilka lat, za co podziękujemy sobie mając ich 60. 

giphy-downsized

Używaj kremu do opalania

Powtarzają to wszystkie kosmetyczki i dermatolodzy. Balsam do opalania jest wyjątkowo przydatnym wynalazkiem i może zaoszczędzić naszej skórze wielu nieprzyjemnych zabiegów. Jak wiemy, promienie UV nie wpływają pozytywnie na stan cery, dlatego właśnie lepiej się od nich uchronić używając odpowiedniego kremu. 

Zacznij oszczędzać

Przykra prawda jest taka, że społeczeństwo się starzeje. W przyszłości może się okazać, że nie będzie wystarczająco młodych osób, aby "zapracowały" na wszystkim emerytów. Dlatego, jeśli tylko masz taką możliwość, zacznij oszczędzać. Dzięki temu w przyszłości nie będziesz musiał się martwić o przyszłość swoją i swojej rodziny. 

giphy-downsized

Rób szalone rzeczy

Na każde szaleństwo jest czas. Dlatego właśnie, jeśli w przyszłości nie chcesz żałować, że czegoś nie zrobiłeś, zabierz się za to już teraz. Skok ze spadochronem, podróż dookoła świata, jeśli właśnie o tym marzysz, nie poprzestawaj na zastanawianiu się i zacznij działać. 

Dbaj o swoje zdrowie

Dobrze poznaj swoje ciało i umysł i zadbaj o nie. Jeśli będziesz potrafił stwierdzić, co dla ciebie jest dobre, co odpręża cię po męczącym dniu, będziesz zdrowszy i twoje życie stanie się przyjemniejsze. 

giphy-downsized

Chodź na randki

Randkowanie nie jest takie złe. Jeśli poznasz już tą jedyną osobę, nie szukaj kogoś innego na siłę, ale jeśli jesteś w związku, który nie spełnia twoich oczekiwań, albo jesteś samotny, zmień to. Chodź na randki, poznawaj ludzi i dzięki temu poznawaj również siebie. To sprawi, że w przyszłości nie będziesz czuł się samotny.

Dodalibyście coś do tej listy? ;) 

giphy-downsized
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów