O czym będzie następny film Patryka Vegi? Reżyser zdradza swoje plany

Marianna Bereza 03.09.2019
Patryk Vega
Fotografia: Artur Zawadzki/REPORTER

W rozmowie z Radiem Zet Patryk Vega zapowiedział kontynuację "Polityki".

Patryk Vega to reżyser najbardziej kasowych polskich produkcji. Zarówno "Botoks", jak i "Kobiety mafii" zgromadziły w kinach rekordową liczbę widzów. Czy ich sukces powtórzy "Polityka"? Premiera filmu odbędzie się już 4 września. W rozmowie z Beatą Lubecką w Radiu Zet reżyser opowiedział o kulisach powstawania obrazu i zdradził swoje plany na najbliższe lata.

"Polityka" od dawna wywołuje ogromne kontrowersje. Reżyser narzekał na to, że stacje telewizyjne odmówiły emisji reklam promujących jego najnowszy film. Nie wszyscy aktorzy zgodzili się także na udział w produkcji. Dane personalne jednak nie padły.

Wiele osób nie chciało grać. (...). To jest film, w którym aktorzy muszą się wykazać odwagą i ryzykują swoją karierę. Było jasne, że ludzie muszą w to wejść na 100 procent - powiedział Vega.

Okazuje się też, że scenariusz filmu miał trafić wcześniej do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wyniósł go jeden z aktorów, który ostatecznie nie zagrał w "Polityce". Vega nie zdradził jego nazwiska, ponieważ "nie chciał go kompromitować".

On uczynił to z głupoty, nie zdając sobie sprawy, jakie będą tego konsekwencje - stwierdził.

Patryk Vega zapowiada nowy film

Okazuje się, że Patryk Vega nie spocznie na laurach. Reżyser przyznaje, że swoimi filmami interesuje się tylko do etapu premiery. W czwartek wchodzi więc na plan nowej produkcji. Na razie jednak nie wyjawił, o czym będzie.

Nie mogę tego zdradzać, bo ludzie mi kradną pomysły. Ostatnio ukradli mi pomysł na kolejny film. Mógłbym oczywiście wytoczyć proces, itd., ale pozostawiam to panu Bogu - oświadczył.

Obraz prawdopodobnie ukaże się wiosną 2020 roku. Tym razem to nie polityka będzie głównym tematem.  

Będzie to zupełnie inna tematyka, ale również dotyczy odsłaniania pewnych mechanizmów i afer w naszym kraju - ocenił Vega.

Jednak to nie wszystko! Kontrowersyjny reżyser zapowiedział także kontynuację "Polityki". Będą kolejne części. Wcześniej media donosiły, że Patryk Vega nakręci m.in. obraz o Andrzeju Dudzie i o kulisach jego wyboru na prezydenta. 

Mamy pomysł na pojedyncze wątki, ale scenariusz zamkniemy dopiero jesienią - podsumował reżyser.

Vega wyjawił również, że zamierza nakręcić 16 filmów do 2025 roku.

Lubicie filmy Patryka Vegi?

Zobacz także: Zamachowski o filmie Vegi: "Myślę, że ten strach przed nieznanym o czymś świadczy" 

Patryk Vega to niewątpliwie jeden z najpopularniejszych reżyserów w Polsce. Jego filmy przyciągają tłumy widzów. Koniecznie weź udział w naszym quizie i sprawdź, jak dobrze znasz filmy Patryka Vegi

Patryk Vega
Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz filmy Patryka Vegi?

Patryk Vega

1. Pierwszy film, który wyreżyserował Patryk Vega to:

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów