Nowe informacje o stanie zdrowia Jerzego Stuhra. Głos zabrał jego syn

Róża Piasecka 17.07.2020
Jerzy Stuhr
Fotografia: Piotr Kamionka/REPORTER/EastNews

Jerzy Stuhr czuje się ostatnio trochę lepiej. Pojawiła się nadzieja, że niedługo wróci do zdrowia.

Jerzy Stuhr trafił do szpitala w poniedziałek 13 lipca z podejrzeniem udaru mózgu. Na początku tygodnia doniesienia na temat stanu jego zdrowia nie napawały optymizmem. Zmartwiona rodzina ostatecznie wydała oświadczenie z prośbą o dobre myśli i uszanowanie prywatności.

Zobacz także: Jerzy Stuhr nadal w szpitalu. Rodzina wydała oświadczenie. "Najbliższe dni okażą się kluczowe"

Lekarze określili stan aktora jako poważny. W pierwszych dniach od chwili przejścia udaru nie wiadomo, czego się spodziewać - a dodatkowym zmartwieniem dla rodziny Jerzego Stuhra było to, że aktor przeszedł już kilka poważnych chorób. 

Stuhr ma za sobą zawał serca i wieloletnią walkę z nowotworem krtani. 73-letni aktor udowodnił już nie raz, że ma bardzo silny organizm. Wiele wskazuje na to, że pokona także i udar. Pojawiły się pierwsze doniesienia o poprawie jego zdrowia.

Stan zdrowia Jerzego Stuhra się poprawia

Potwierdził je jego syn, Maciej Stuhr. Aktor odzyskał mowę i kontakt z otoczeniem, chociaż porozumiewanie się z nim nadal jest utrudnione.

Mogę tylko powiedzieć, że tata czuje się dobrze. Sytuacja jest na razie pod kontrolą lekarzy, a my czekamy. To jest długi proces także nic nowego nie powiem, bo sami właściwie nic nowego nie wiemy - powiedział syn aktora.

Krystyna Janda, która przyjaźni się z Jerzym Stuhrem, upubliczniła treść SMS-a od niego:

Zrobiłem pierwszy spacer korytarzem szpitala - napisał Jerzy Stuhr.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne informacje.

Przypomnij sobie kultowe seriale:

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów