Nowe informacje o stanie zdrowia Gienka Loski

Sandra Banach 24.07.2019
Gienek Loska
Fotografia: Facebook.com/gienekLoskaBand

W zeszłym roku Gienek Loska przeszedł udar mózgu. Muzyk po rozległym wylewie krwi do mózgu zapadł w śpiączkę. Polska Fundacja Muzyczna przekazała najnowsze informacje o stanie zdrowia artysty.

Gienek Loska doznał rozległego wylewu krwi do mózgu, gdy przebywał na Białorusi w odwiedzinach u swojej 70-letniej schorowanej matki. Muzyk miał wrócić do Polski wcześniej, jednak postanowił przedłużyć swój pobyt za granicą.

Jaki jest stan zdrowia Gienka Loski?

Gienek Loska po udarze mózgu zapadł w śpiączkę. Stan zdrowia zwycięzcy pierwszej edycji „X Factor” przez wiele miesięcy się nie poprawił.

Przez długi czas do mediów nie docierały informacje o stanie zdrowia Gienka Loski. Niedawno Polska Fundacja Muzyczna, która zaangażowana jest w pomoc artyście, opublikowała oficjalne oświadczenie o stanie zdrowia chorego.

Stan neurologiczny Gienka w dalszym ciągu jest bardzo poważny, wszyscy walczymy o jego poprawę, a najbardziej walczy Gienek. Niezmiennie dzięki waszej pomocy ma zapewnioną opiekę medyczną, leczenie, pielęgnację, masaże i ćwiczenia - to się dzieje regularnie i codziennie dzięki zbieranym na fundacyjne konto środkom. Przede wszystkim bezcenna jest obecność kochających bliskich, którzy czuwają i opiekują się nim w dzień i w nocy – pisze Polska Fundacja Muzyczna.

Pracownicy fundacji nie tracą nadziei. W oświadczeniu zdradzili także, że zaczęli wdrażać kolejną formę terapii leczenia Gienka Loski.

Ostatnio wdrożyliśmy Gienie regularną „muzykoterapię”. Poprosiliśmy zaprzyjaźnionych muzyków, żeby nagrali autorskie CD z muzyką, którą Gienek lubi i już ją dostał. Kolejni przyjaciele, którzy teraz chcą się włączyć właśnie przygotowują nowe kolejne płyty. Oczywiście kupiliśmy i zawieźliśmy mu sprzęt do słuchania. Reakcja Gienka była nadspodziewanie dobra, więc teraz jego mama kontynuuje sesje 3 razy dziennie – czytamy w oświadczeniu.

Mamy nadzieję, że Gienek Loska szybko powróci do zdrowia.

Zobacz także: Znany aktor wraca do "M jak miłość"! "Przeczytałam scenariusz i nie mogłam uwierzyć w swoje szczęście"

Polskie gwiazdy
Rozwiąż quiz

Z którą polską gwiazdą powinieneś wybrać się na obiad?

Polskie gwiazdy

1. Co lubisz robić w wolnym czasie?

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów