Nowa religia. W tym kościele jedynym sakramentem jest trawka

Magdalena Barszczak 23.04.2018
palacz marihuany w kościele
Fotografia: EAST NEWS

Marihuanowe "msze" mają swoich stałych bywalców.

Palenie trawki w kościelnej ławie może budzić kontrowersje. Tutaj jednak jest to zupełnie normalne. W Denver w stanie Colorado rocznicę powstania obchodzi właśnie Międzynarodowy Kościół Marihuany. Jego wyznawcy przychodzą co tydzień do ponadstuletniej świątyni położonej w parku West Washington, żeby zrelaksować się i porozmawiać z innymi.

Zobacz także: Niejedna kobieta uśmiechnie się na wieść o takim zastosowaniu marihuany

To nie są zwykłe spotkania towarzyskie. Wyznawcy tej "religii" mają misję. Nazywają siebie Ministrami Wysokości (Elevation Ministries) i przy pomocy "zioła" uważanego za dar chcą stać się najlepszą wersją siebie. To duchowy dom dla wszystkich dorosłych, którzy poszukują głębszego wymiaru poprzez sakrament marihuany - mówią.

Chodzi o miłość, kreatywność, pokój i wyjście poza siebie. O bycie razem ze swoją społecznością, sąsiadami i przyjaciółmi - opowiadał 9news.com Lee Molloy, jeden z założycieli organizacji. 

Marihuanowe "msze" odbywają się co piątek i mają już swoich stałych bywalców. Mnóstwo osób zapisuje się online. Molloy zapewnia, że do kościoła przychodzą tylko dobrzy ludzie, którzy dzięki marihuanie stają się jeszcze lepsi.

Przy ziele rozmywają się granice. Ludzie stają się przyjaciółmi, rozmawiają, omawiają życiowe cele i zaczynają sobie pomagać - podsumował.

W kościele marihuany nie ma specjalnych zasad czy dogmatów. Jedynym sakramentem jest trawka. Wszystko jednak odbywa się zgodnie z prawem. W Colorado palenie marihuany jest legalne od 6 lat. Ponadto, do środka mogą wejść tylko osoby pełnoletnie. 

A wy co sądzicie o Międzynarodowym Kościele Marihuany? 

Zobacz także: Nowa lista grzechów. Spowiedź m.in. z seksu z wibratorem

Tak wyglądają piątkowe spotkania w Międzynarodowym Kościele Marihuany:

Autor: Magdalena Barszczak

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów