Nowa moda na Instagramie. Eksponują swój "defekt", żeby walczyć z kompleksami

Redakcja 27.06.2017
Hip dips
Fotografia: East News

W ten sposób kobiety chcą zachęcić innych do porzucenia kompleksów. 

Na Instagramie zapanowała nowa moda. Kobiety publikują zdjęcia przedstawiające sylwetkę, do których dołączają hasztag "Hip dips". O co chodzi? O biodra, które swoim kształtem przypominają skrzypce. 

Ten typ figury dla wielu kobiet, przez wiele lat, był powodem kompleksów. "Skrzypcowe biodra", określane jako "hip dips", czy chociażby "violin hips" to nic innego jak widoczne wgłębienie w miejscu, w którym biodra stykają się z udami. Kobiety, które zostały obdarzone taką figurą, często zazdrościły tym, które mogły pochwalić się bardziej opływowym kształtem bioder. 

Portal Dailymail.co.uk przytoczył nawet historię kobiety, dla której "skrzypcowe biodra" od zawsze były dużym problemem. Do tego stopnia, że jako dziecko myślała nawet, aby poddać się zabiegowi liposukcji. 

Pamiętam, że jak miałam 11 lat, poprosiłam mamę, aby pozwoliła mi zrobić zabieg liposukcji, aby zmniejszyć moje uda, a tłuszcz wpompować w moje biodra - wspomina kobieta, posiadaczka "skrzypcowym bioder", a jej wypowiedź przytacza Dailymail.co.uk. 

Wszystko wskazuje jednak na to, że czas narzekania i kompleksów bezpowrotnie minął. Kobiety postanowiły publicznie wspierać się, a ze swojego "defektu" uczynić atut. I słusznie :-) 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów