Nową miss USA została 25-letnia chemiczka. Choć zachwyca urodą, feministki już jej nie lubią

Redakcja 17.05.2017
Kara McCullough
Fotografia: East News

Kilka odważnych i szczerych słów wystarczyło, aby internauci nie zostawili na nowej miss przysłowiowej suchej nitki. 

25-letnia Kara McCullough została kolejną miss USA i będzie reprezentować swój kraj w wyborach Miss Universe.

Kara McCullough może pochwalić się nie tylko niebywałą urodą, ale również imponującymi osiągnięciami. Jest chemiczką, która na co dzień pracuje dla Amerykańskiego Urzędu Dozoru Jądrowego i chce być inspiracją dla wszystkich, którzy zamierzają robić karierę naukową. 

McCullough startowała jako przedstawicielka dystryktu Kolumbii. Urodziła się w Neapolu, a wychowała w Virginia Beach. Jej uroda i kariera zachwyciły jury, którzy to właśnie jej wręczyli zaszczytny tytuł Miss Stanów Zjednoczonych. Nie wszyscy jednak byli pod wrażeniem pięknej Amerykanki. Wiele do zarzucenia mają jej feministki.

Gdy McCullough została zapytana, czy nazwałaby siebie feministką, stanowczo odpowiedziała, że nie. 

Jako kobieta naukowiec pracująca w rządzie, chciałabym, aby słowo "feminizm" zostało zastąpione słowem "równość". Nie uważam siebie za kobietę, której nie obchodzą mężczyźni. Jesteśmy równe mężczyznom, jeśli chodzi o szanse i prace. Doświadczyłam tego, jak wielki wpływ mają kobiety na funkcjonowanie zarówno środowiska medycznego, jak i rządu. Jako Miss USA chciałabym promować ten typ przywództwa pośród kobiet na całym świecie - powiedziała Kara McCullough. 

Kara McCullough
Fotografia: East News

Kara McCullough

Niefortunna wypowiedź?

Wypowiedź o feminizmie szybko podłapały światowe media i przede wszystkim internauci, którzy nie chcieli darować jej nieszczęsnych słów. 

Uwielbiam to, że Miss USA została czarnoskóra kobieta, a do tego naukowiec, ale cholera, przydałby się jej kurs z socjologii - napisała jedna z internautek na Twitterze. 

Zwyciężczyni Kara McCullough jest naukowcem, który opisuje feminizm jako nienawiść do mężczyzn. Zabij, królowo - dodał internauta. 

Jak chcesz być Miss USA skoro nawet nie znasz definicji feminizmu? - zapytał kolejny. 

Nie wszystkim też spodobała się wypowiedź kobiety na temat dostępu do taniej opieki zdrowotnej. Jak podaje Plotek.pl, zapytana, czy jej zdaniem to przywilej czy prawo, stanowczo odpowiedziała, że przywilej, na który powinno się zapracować. 

Kara McCullough z zawodu jest chemiczką
Fotografia: East News

Kara McCullough z zawodu jest chemiczką 

Kara McCullough ma 25 lat
Fotografia: East News

Kara McCullough ma 25 lat

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów