Nowa aplikacja Pantone jest wprost uzależniająca. Nie tylko od kolorów

Martyna Kraus 03.08.2016
Aplikacja Pantone
Fotografia: Appstore.com

Przypadnie do gustu nie tylko projektantom wnętrz i architektom. 

Amerykańska firma Pantone stworzyła aplikację Pantone Studio. Po raz drugi wchodzi w cyfrowy świat aplikacji na smartfony i tablety. Wcześniej zrobiła już krok w tę stronę w 2009 roku, ale tym razem proponuje produkt, który ma wyjątkowe i niespotykane wcześniej funkcje. Pantone ambitnie podchodzi do tej dziedziny biznesu, ponieważ chce uderzyć w szerokie grono swoich młodszych odbiorców, a także przemówić do profesjonalistów - architektów, designerów i projektantów wnętrz. 

Ludzie projektują coraz więcej w przestrzeni cyfrowej. Kolekcjonują inspiracje, czy to designerskie, czy skupiające się wyłącznie na kolorystyce. Zapisują je na swoich telefonach lub kanałach w mediach społecznościowych. Robią to całymi dniami, gdziekolwiek się udadzą. Przyszedł czas, kiedy zdecydowaliśmy się zaproponować nowe rozwiązania. Chcemy w nowy sposób wyjść na przeciw oczekiwaniom designerów i dodać koloru ich pomysłom – powiedziała Kathryn Shah, wiceprezydent Pantone, w rozmowie z AdWeek.com.

Rozłóż na kolory pierwsze

Aplikacja powstała we współpracy z Rokkan Los Angeles i dysponuje ogromnym zbiorem kolorów, które dostarczyła oczywiście firma Pantone. Samych barw jest ponad 10 tysięcy, a dodatkowo utworzono osobną sekcję, w której Pantone Color Institute publikuje informacje o najświeższych trendach z dziedziny architektury wnętrz i designu. Program zawiera narzędzia pozwalające na edycję każdego dowolnego obrazu. W ten sposób użytkownik może wyodrębniać i poznawać barwy, a następnie na ich podstawie tworzyć inspirujące kolaże. Użytkownicy będą też mieli unikalną możliwość wrzucania swoich kompozycji kolorystycznych na Adobre Creative Cloud i do Photoshopa, skąd będą mogli przejść od razu do profesjonalnej obróbki.

Dla projektantów mody stworzono opcję pozwalającą na nakładanie najróżniejszych odcieni i wzorów na dowolne tkaniny lub tworzywa, elementy wnętrza i obiekty 3D. Pozwala to podejrzeć efekt prac, zanim dany projekt wejdzie w życie. Pantone Studio oferuje też możliwość dzielenia się wszystkim w mediach społecznościowych. 

Pantone Studio może ściągnąć za darmo na system iOS, a niebawem na pozostałe. Użytkownicy będą mogli korzystać aplikacji za opłatą za 30 złotych miesięcznie. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów