Nosowska zdradziła, co myśli o aborcji i wywołała burzę w sieci

Magdalena Barszczak 28.06.2018
Kasia Nosowska
Fotografia: Natalia Zdziebczynska/EAST NEWS

Słowa artystki nie wszystkim się spodobały.

Temat aborcji zawsze wywołuje ogromne emocje. Kiedy znana osoba zabierze głos w sprawie, musi liczyć się z konsekwencjami. Tym razem poruszenie spowodowały słowa Katarzyny Nosowskiej.

Zobacz także: Nosowska znów szaleje na Instagramie! Teraz pokazała cały "make-up"

Kasia Nosowska o aborcji

Gwiazda, która z przymrużeniem oka komentuje świat show-biznesu na Instagramie, przyznała, że nie popiera zabiegów przerywania ciąży. Dodała jednak, że kobiety mają prawo same o sobie decydować. Swoimi refleksjami podzieliła się z magazynem "Uroda życia".

Powiem to pierwszy raz - jestem przeciwna aborcji. Chcę to wytłumaczyć. Jestem absolutnie za tym, by kobiety miały prawo same o sobie decydować, ale wiem też z własnego doświadczenia, że niektóre decyzje są potem bardzo ciężkie do udźwignięcia, a ich konsekwencje kaleczą duszę. Ja w duszę wierzę - wyznała.

Na wypowiedź wokalistki i autorki książki "A ja żem jej powiedziała" natychmiast zareagowały członkinie Aborcyjnego Dream Teamu. To organizacja wspierająca kobiety, które zdecydowały się na przerwanie ciąży. Działaczki zasłynęły hasłem "Aborcja jest ok", promowanym na łamach "Wysokich Obcasów".

Powołały się na badania, z których wynika, że odmowa aborcji niesie ze sobą większe ryzyko wystąpienia zaburzeń psychicznych niż jej doświadczenie. 

A nawet jeśli decyzja o aborcji była złą decyzją, to czy my jako dorosłe osoby nie możemy podejmować złych decyzji? Dlaczego akurat przed tą decyzją na siłę próbuje się nas ochronić? Katarzyno Nosowska - nie chcesz aborcji? To jej sobie nie rób, ale zaufaj decyzjom innych osób - odpowiedziały.

Pod postem organizacji pojawiło się wiele komentarzy. 

Przecież napisała, że jest za tym, żeby każdy decydował o sobie. To, że jest przeciwna aborcji to jej sprawa.

Kasia nikogo nie potępia, tylko wyraża swoje zdanie. Nie musi się ono wszystkim podobać.

Już nie wiem gdzie się podziać w tym kraju... przeginają z prawej i lewej. Słuchajmy siebie uważniej to może się nie pozabijamy - podsumowali internauci.

Zobacz także: "Co jest irytującego w byciu w ciąży?". Kontrowersyjny film Amnesty International

Autor: Magdalena Barszczak

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów