Niż "Wanda" zbliża się do Polski. Zobacz, co zrobi z pogodą w weekend

Magdalena Barszczak 30.08.2018
chmury burzowe nad blokami
Fotografia: Wojciech Strozyk/REPORTER/EAST NEWS

Kto powinien przygotować parasole?

Po krótkim ochłodzeniu i mokrym weekendzie przyszło parę cieplejszych dni. Upału już nie ma, ale nadal jest ciepło. Dla tych, którzy liczyli na taką pogodę pod koniec tego tygodnia, nie mamy dobrych wiadomości. Do Polski zbliża się niż, którzy przyniesie burze i deszcz.

Zobacz także:

Do Polski zbliża się "Wanda". To już koniec upałów?

Do Polski napłynęła właśnie strefa chłodnego frontu atmosferycznego związanego z niżem "Wanda". Niestety, zwiastuje on pogorszenie pogody. Cały czas możemy spodziewać się słońca, jednak w całym kraju ochłodzi się i może zagrzmieć. Termometry pokażą od 19 do 23 stopni. Cieplej, około 27 stopni, będzie tylko na wschodzie kraju.

Gorszą aurę odczujemy początkowo w zachodniej Polsce. Od północnego zachodu pod Dolny Śląsk będzie przybywać chmur. Niż przemieści się od Pomorza, przez Kujawy, województwo łódzkie aż po Opole i Śląsk. Starcie ciepłych i chłodnych mas powietrza spowoduje deszcze i burze z silnym wiatrem, dochodzącym do 80 km/h. Najsilniejszych wyładowań atmosferycznych możemy się spodziewać na południowym zachodzie - Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i Wielkopolsce

Na szczęście nie w całym kraju będzie padać. Mieszkańcy wschodniej Polski - od Podlasia, Mazowsza po Podkarpacie i Małopolskę - mogą nie wyjmować parasoli.

Zobacz także: Niebezpieczne zjawisko nad Polską. "Chmury wieżowce" sprowadzą gwałtowne burze

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów