Rachel nadciąga nad Polskę. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem!

Magdalena Barszczak 22.10.2018
parasol
Fotografia: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

To już nie przelewki! Arktyczne powietrze nieźle namiesza w naszym kraju.

Babie lato już nie wróci! W poniedziałek nad Polską znajdzie się potężny układ niżowy Rachel z centrum nad północnym Atlantykiem. To najwyższy czas, żeby z szafy wyciągnąć ciepłe płaszcze, szaliki i czapki!

Rachel nad Polską. Powiało chłodem

Nie tylko będzie chłodniej, ale i mocniej powieje. IMGW wydał już ostrzeżenia 1 stopnia przed silnym wiatrem dla województwa zachodniopomorskiego. W kolejnych dniach wietrznie będzie już w całym kraju. Alerty 2 stopnia mogą objąć województwa zachodniopomorskie i pomorskie. Na wybrzeżu wiatr może osiągać prędkość nawet 100 km/h. 

Termometry w poniedziałek pokażą od 10 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, Warmii i Kujawach, 13 stopni w centrum kraju, do 15 st. na Dolnym Śląsku. O poranku w całej Polsce występują liczne mgły i zamglenia. W wielu regionach kraju może spaść deszcz, który będzie przemieszczał się od północy w głąb kraju. Jak podaje tvnmeteo.pl, w ciągu dnia pogodnie będzie tylko na południowym wschodzie i południu Polski. 

Pogoda w poniedziałek to dopiero przedsmak tego, co czeka nas w połowie tygodnia. Jak prognozują synoptycy, w środę kłębiaste chmury nad Polską przyniosą przelotny deszcz oraz deszcz ze śniegiem. Wiać będzie już, bez wyjątku, w całym kraju.

Zobacz także: Nie daj się przygnębieniu! 8 sposobów na jesienną chandrę

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów