Niż Marielou nad Polską. Zamiecie śnieżne i niebezpiecznie na drogach

Magdalena Barszczak 10.12.2018
kobieta z parasolem chroni się przed śniegiem
Fotografia: Shutterstock

Synoptycy zapowiadają mroźny i deszczowy tydzień.

To już koniec cieplejszych dni. Nad Polskę nadciągnął niż Marielou, a wraz z nim zimniejsze powietrze i wiatr. Synoptycy nie mają dobrych wiadomości. Będzie zimno i ślisko! Gdzieniegdzie mogą też wystąpić zawieje i zamiecie śnieżne.

Marielou nad Polską. Prognoza zagrożeń IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał prognozę zagrożeń dotyczącą oblodzenia i silnego wiatru. W województwie zachodniopomorskim może powiać w porywach do 75 km/h. Meteorolodzy nie mają dobrych wieści także dla kierowców. Będzie ślisko! Szczególnie powinni uważać mieszkańcy województw: mazowieckiego, lubelskiego, podkarpackiego, śląskiego, małopolskiego i świętokrzyskiego. Według synoptyków spadek temperatury z poniedziałku na wtorek może spowodować zamarzanie dróg

Marielou to układ, który dotarł do Polski znad Morza Północnego. Możemy zapomnieć o ociepleniu z poprzedniego tygodnia i powinniśmy przygotować się na mroźną i deszczową aurę. Prognozowana temperatura na poniedziałek będzie się kształtować od 0 stopni w Zakopanem do 5 w Gdańsku i Wrocławiu. Opady deszczu będą przechodzić w deszcz ze śniegiem, a w górach śnieg. Silny wiatr spowoduje zawieje i zamiecie śnieżne.

Jak prognozuje Tomasz Wasilewski z TVN Meteo, w najbliższym, przedświątecznym tygodniu temperatura będzie się utrzymywać w okolicach 1,2 stopni Celsjusza na wschodzie do 6,7 na zachodzie kraju. Podobnej aury możemy spodziewać się w Wigilię i święta Bożego Narodzenia.

Zobacz także: Jaka będzie zima 2018/2019? Jasnowidz przewiduje, co nas czeka

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Lubisz odwiedzać różne zakątki naszego kraju? Warto zatrzymać się w niebanalnym miejscu! Poznaj oryginalne hotele!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów