Niż Fabienne nad Polską. Jest ostrzeżenie dla kilku województw

Sylwia Bagińska 23.09.2018
Skutki silnego wiatru
Fotografia: Shutterstock

Nad Polskę zbliża się niż Fabienne. Jej początki dały się we znaki wielu mieszkańcom kraju. Dalsze prognozy są jeszcze gorsze. IMGW ostrzega!

Lato niestety już za nami. Przyszła pora na astronomiczną jesień, która dała już o sobie znać. Temperatura powietrza zdecydowanie spadła, ale to dopiero początek. Nad Polską pojawił się głęboki układ niżowy nazwany Fabienne.

Niż Fabienne nad Polską

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dla następujących województw: dolnośląskie, śląskie, małopolskie, opolskie, świętokrzyskie oraz podkarpackie.

Meteorolodzy ostrzegają! W niektórych częściach Polski, możliwe są porywu wiatru sięgające nawet do 120 km/h. Niż Fabienne oprócz silnego wiatru przyniesie także chłód i ulewy.

Wichura nadciąga do Polski z zachodu. Groźny niż zawita w kraju w niedzielę wieczorem. Przesuwać się będzie przez południowy pas Polski.

Niż Fabienne – jak bardzo jest groźny?

Nadejście niżu wiąże się z wichurą. Silny wiatr może być niebezpieczny, dlatego synoptycy apelują o pozostanie z domu. Wichura może przewracać uszkodzone drzewa lub przedmioty nieprzymocowane do podłoża. 

Zobacz także: Już 11 milionów Polaków cierpi na TATT. Popełniamy 5 podstawowych błędów

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Chłodne dni zbliżają się do nas wielkimi krokami. Zaopatrz się w ciepłą garderobę. Poniżej prezentujemy przegląd jesiennych kurtek z sieciówek!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów