Nikt się nie spodziewał, że marka Nike będzie edukować kobiety w tym zakresie

Paulina Szestowicka 18.07.2016
Nike biustonosze
Fotografia: www.instagram.com/nikewomen

Nowa kampania jest naprawdę trafiona. Zarówno jej motyw przewodni, jak i dobór odpowiednich modelek. 

Marka Nike wprowadziła do sprzedaży nową kolekcję sportowych biustonoszy i z tej okazji zrobiła coś niestandardowego. Zamiast zatrudnienia szczupłych modelek zaprosiła do udziału te, które mogą pochwalić się bardziej krągłymi kształtami.

Kampania ruszyła na portalu społecznościowym Instagram, gdzie są publikowane zdjęcia kobiet i porady, które pomogą dobrać odpowiedni rodzaj bielizny. Możemy wybierać wśród modeli dających "Lekkie wsparcie" (joga, pilates), "Średnie wsparcie" (bieganie i trening na siłowni) i duże wsparcie (trening HIIT). 

Poziom wsparcia, jakiego potrzebujesz, zależy od Twojego rozmiaru i uprawianej dyscypliny sportu - tłumaczy marka na swojej stronie internetowej. 

Wskazówki, które znajdziemy na profilu @nikewoman są bardzo przydatne i trafne. Specjaliści przypominają między innymi o sprawdzeniu, czy obwód biustonosza nie unosi się do góry, kiedy ruszamy rękami - wtedy musimy przymierzyć mniejszy rozmiar. Nie możemy się zniechęcać kiedy bielizna nas opina, ponieważ sportowa musi wytrzymać bardziej dynamiczne ruchy niż ta klasyczna. 

Warto zwrócić uwagę, że Nike edukuje kobiety w zakresie doboru bielizny, co nie jest powszechną praktyką wśród marek, które specjalizują się w szyciu bielizny. Braffiting jest coraz bardziej popularny, ale nie wszystkie firmy czują się w obowiązku, żeby poszerzać gamę rozmiarów i edukować klientki. Takie kampanie na szczęście są krokiem do przodu.

Jak widać, sport można kochać każdym rozmiarze. A kobiety w każdym rozmiarze są kochane przez markę Nike. 

Nike biustonosze sportowe
Fotografia: www.instagram.com/nikewomen
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów