Niezwykły pomysł Polki. Na zaliczenie zbudowała robota z "Gwiezdnych wojen"!

Magdalena Barszczak 01.02.2019
Weronika Muszyńska
Fotografia: Facebook.com/AGH.Krakow

Praca inżynierska naszej rodaczki podbija internet! Co ciekawe, nie tylko polski!

Weronika Muszyńska to studentka Akademii Górniczo-Hutniczej. W ciągu kilku dni podbiła sieć za sprawą swojej pracy inżynierskiej. 23-latka stworzyła niecodzienny projekt, który zachwycił wykładowców oraz internautów, i to nie tylko polskich!

Studentka stworzyła robota na zaliczenie!

Studentka Wydziału Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej na obronę swojej pracy inżynierskiej przyszła z... perfekcyjnie odwzorowanym robotem z "Gwiezdnych wojen". Małego droida tworzyła przez 3 lata. Robot ma kształt kuli i wygląda jak żywcem wyjęty z ujęć "Gwiezdnych wojen". Większość części została wydrukowana na drukarkach 3D. Efekt jest imponujący!

Weronika zbudowała swojego robota w ramach pracy inżynierskiej. Jest on odwzorowaniem bohatera Star Wars, BB-8 w skali 1:1, z mechanizmem pozwalającym mu na poruszanie się. Większość części została wydrukowana na drukarkach 3D, a Weronika dodatkowo zaprogramowała robota i stworzyła aplikację, która pozwala nim kierować - czytamy na Facebooku Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Zdjęcie autorki i projektu, zamieszczone na Facebooku AGH, zrobiło furorę w sieci. "Z tego, co nam wiadomo - obronili się oboje" - można przeczytać w poście. W ciągu dwóch dni wpis zdobył 12 tys. reakcji. Stał się także tematem paru memów.

Co ciekawe, robot podbił także zagraniczny internet, a mianowicie popularny serwis Reddit. "Śledzcie jej karierę uważnie" - pisze jeden z internautów, a komentarzy w podobnym tonie jest dużo więcej!

Weronice gratulujemy oryginalnego pomysłu i życzymy dalszych sukcesów!

Zobacz także: Polacy stworzyli algorytm, który zamienia filmy w komiksy. Ich projektem zachwyca się cały świat!

Fotografie Polaka podbijają sieć! A na nich... blokowiska Radomia

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów