Niezwykłe fotografie inspirowane obrazami Edwarda Hoppera

Paulina Szestowicka 08.05.2016
Richard Tuschman Zdjęcia
Fotografia: www.richardtuschman.com

Co się dzieje, kiedy fotograf inspiruje się malarstwem.

Richard Tuschman podjął próbę oddania na fotografiach klimatu obrazów Edwarda Hoppera. W cyklu "Hopper Meditations" ukazał znane sceny, którym nadał jeszcze bardziej intensywną, intymną atmosferę.  

Potrzeba sporej odwagi, żeby starać się odwzorować znane dzieła jednego z największych XX-wiecznych artystów w Stanach Zjednoczonych. Bazowanie na pracach Edwarda Hoppera jest trudne nie tylko dlatego, że artysta zawsze podkreślał, że jego dzieła "reprezentują tylko i wyłączenie jego". Malarstwo Hoppera nadal silnie oddziałuje na kulturę nie amerykańską, ale i europejską.

Richard Tuschman nie tylko znakomicie ukazał na swoich zdjęciach to, za co podziwiano prace Edwarda Hoppera, ale też dodał coś od siebie. Fotografie oddają wiele emocji jednocześnie - od samotności, przez melancholię, po zmysłowość. Wszystko stanowi niesamowicie estetyczną całość. Ale nie powinniśmy się temu dziwić. Tuschman jest wielokrotnie nagradzanym artystą, który był wyróżniany nie tylko za fotografie, ale też za cyfrowy retusz zdjęć.

W dorobku fotografa znajdują się tytuły przyznane przez American Photography, Print, AIGA, Photo District News, American Illustration i Prix de la Photographie. Richard Tuschman pracował między innymi dla Sony Music, The New York Times i Newsweeka. Wykłada na takich uczelniach jak Cuyahoga Community College, University of Akron School of Art i Ringling College of Art + Design.

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów