Nieznane hobby Freddiego Mercury'ego. Po latach opowiedział o nim Brian May

Magdalena Barszczak 18.04.2019
Freddie Mercury i Brian May
Fotografia: Ilpo Musto / Rex Features/EAST NEWS

Legendarny wokalista miał pasję, o której wiedziało niewiele osób.

Freddie Mercury pozostanie nieśmiertelny za sprawą swojej muzyki, której poświęcał każdą wolną chwilę. Niewiele osób wie jednak, że artysta miał także inne hobby. Po latach opowiedział o nim gitarzysta Queen i przyjaciel piosenkarza Brian May.

Nieznane hobby Freddiego Mercury'ego 

Mercury był bez wątpienia "zwierzęciem scenicznym". Podczas koncertów nic się dla niego nie liczyło poza kontaktem z publicznością. Członkowie zespołu Queen i przyjaciele Freddiego podkreślają jednak, że poza sceną był zupełnie inny.

Nieśmiały i introwertyczny, kochał koty, gromadził dzieła sztuki i uwielbiał robić prezenty znajomym. Jednak to nie wszystko. Brian May opowiedział o nieznanej pasji wokalisty.

Gitarzysta Queen wystąpił w programie „British One Show”. Zaprezentował tam zdjęcie, które ujawnia skrywane hobby Freddiego. Okazuje się, że wokalista uwielbiał fotografować!

Był świetnym fotografem. Uwielbiał polaroidy. Robił wiele zdjęć swoim przyjaciołom i potem je rozdawał. Był bardzo hojny - opowiadał May.

Zdjęcie, na którym widzimy artystę z polaroidem, pochodzi z książki „Queen in 3-D”. W publikacji można znaleźć historyczne fotografie Queen w technice 3 D, wykonywane m.in. przez Briana czy Freddiego.

Zobacz także: "Bohemian Rhapsody" najczęściej odtwarzaną piosenką XX wieku!

Jak naprawdę nazywał się Freddie Mercury i inne gwiazdy? 

Freddie Mercury
Rozwiąż quiz

Pseudonimy gwiazd - czy znasz prawdziwe imiona i nazwiska znanych ludzi?

Freddie Mercury

1. Freddie Mercury to światowej klasy muzyk. Czy wiesz jakie jest prawdziwie imię i nazwisko wokalisty zespołu Queen?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów