Niewiarygodne! Chińczycy zniszczyli Wielki Mur. Przyznali się do tego dopiero teraz

Paulina Szestowicka 23.09.2016
Wielki Mur Chiński po renowacji
Fotografia: www.twitter.com/XHNews/status/778839122106540032/photo/1

Trudno uwierzyć w to, co się stało na granicy prowincji Liaoning i Hebei. 

Chińczycy dokonali jednej z najgorszej renowacji na świecie. Władzie prowincji Suizhong za zgodą konserwatora zabytków pokryły gładkim betonem dziki odcinek 700-letniego Wielkiego Muru Chińskiego.

Ta część muru uległa zawaleniu i nie była udostępniona dla turystów. Prace prowadzono na granicy prowincji Liaoning i Hebei. "Renowacja" odbyła się w 2014 roku, ale informacja do publicznej informacji została podana dopiero 21 września 2016 roku. Za chińską agencją Sina informację podały wszystkie media na świecie. "Odnowiony" odcinek muru jako pierwsze pokazał Beijing News. Wicedyrektor zarządzający obiektem, Dong Yaohui, w wywiadzie dla CNN pryznał, że prace rzeczywiście zostały przeprowadzone bardzo źle. 

Zniszczony został oryginalny wygląd Wielkiego Muru Chińskiego. Zabrano ludziom część historii - przyznał ze smutkiem.

Chińskie media społecznościowe nie zostawiły na "renowacji" suchej nitki. Nie traci na popularności hashtag, który w języku polskim brzmiałby "Najpiękniejszy dziki Wielki Mur Chiński został spłaszczony". Po tym, jak informację podały globalne media, wykonawców, jak i władze prowincji Suizhong krytykują też Internauci na całym świecie. Nie sposób zrozumieć, jak przy dobrych intencjach i pod okiem konserwatora zabytków mogło dojść do zniszczenia jednej z najważniejszych budowli w historii świata.

Wielki Mur Chiński po renowacji
Fotografia: www.twitter.com/XHNews/status/778839122106540032/photo/1

Wielki Mur Chiński po renowacji

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów