"Niesmaczna, tandetna i niepotrzebna". Wielkie oburzenie po premierze książki o życiu seksualnym królowej

Magdalena Barszczak 30.06.2018
królowa Elżbieta II i książę Filip
Fotografia: EAST NEWS

"The queen's marriage" wywołała skandal na Wyspach.

Powstała książka o życiu erotycznym Elżbiety II. Jej autorka, brytyjska pisarka Lady Colin Campbell, opowiadała już m.in. o zaburzeniach odżywiania księżnej Diany. Ostatnio na warsztat wzięła życie królowej i księcia Filipa. Nie zabrakło fragmentów opisujących życie erotyczne małżonków, co spotkało się z krytycznymi komentarzami krytyków i osób z otoczenia monarchini.

Zobacz także: Wydano oświadczenie w sprawie stanu zdrowia królowej. "Czuje się źle"

Życie seksualne królowej Elżbiety i księcia Filipa

Campbell, ochrzczona przez brytyjskie media Lady C, zajrzała do królewskiej alkowy - donosi "Daily Mail". W książce "The queen's marriage" opisuje królową jako osobę o "zdrowym popędzie seksualnym", z kolei Filipa nazywa "niezmordowanym flirciarzem, który uwielbia towarzystwo pięknych kobiet". Zdaniem pisarki podrywał nawet księżniczkę Małgorzatę. Królowej miało to nie przeszkadzać.

Brytyjka opisuje też noc poślubną małżonków. Podobno o pierwszych cielesnych uniesieniach Elżbiety II chętnie plotkowała służba, a Filip zwierzył się swojemu przyjacielowi, że "Lilibet ma zdrowy apetyt seksualny". 

Książka wywołała niemały skandal na Wyspach. Osoby związane z dworem królewskim są wściekłe i uważają, że Campbell wszystko zmyśliła, żeby zarobić. Były lokaj rodziny królewskiej Paul Burrell ostro skomentował plotki.

Stałem u boku królowej 11 lat i wiem, jaką jest osobą. To dobra kobieta i chrześcijanka. Nie powinno się tak o niej pisać - powiedział w rozmowie z "The Mirror".

W podobnym tonie wypowiedziała się Jennie Bond, która od 1988 do 2001 roku pracowała jako królewski korespondent BBC.

Nie widzę potrzeby omawiania życia i małżeństwa królowej. To niesmaczne, tandetne i niepotrzebne - mówiła.

Czy książka zawiera choć ziarnko prawdy, prawdopodobnie się nie dowiemy. Sama Lady Colin Campbell przekonuje, że oparta jest wyłącznie na faktach.

Zobacz także: Usta pomalowane na niebiesko i ciężka korona, czyli koronacja królowej Elżbiety II

Królowa Elżbieta i książę Filip
Fotografia: EAST NEWS
Królowa Elżbieta i książę Filip
Fotografia: PA Wire/PA Images/EAST NEWS

Poznaj filmy i seriale o tematyce królewskiej:

Autor: Magdalena Barszczak

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów