Niepublikowane dotąd zdjęcia Marylin Monroe w ciąży trafiły do sieci

Mateusz Patyk 17.02.2017
Marilyn Monroe
Fotografia: East News

Ta rewelacja rzuca nowe światło na usilne próby pozostania matką przez aktorkę. Nowe fotografie skrywają sekret ukryty przez prawie sześć dekad.

Nigdy wcześniej niepublikowane zdjęcia Marilyn Monroe w ciąży pokazał na swojej stronie brytyjski tabloid Dailymail.co.uk. W serwisie można zobaczyć wykonane w lipcu 1960 roku klisze z piękną aktorką, która ma widocznie zaokrąglone kształty.

Według tabloidu na spust migawki naciskała bliska przyjaciółka gwiazdy, Frieda Hull. Ojcem dziecka Marilyn Monroe miał być Yves Montand, francuski aktor i piosenkarz. Oboje niedoszłych rodziców było wtedy w innych związkach.

Kolorowe zdjęcia autorstwa Friedy Hull przechowywane były w jej domowym archiwum. Określiła je jako "slajdy ciążowe", co tylko potwierdza skrywaną przez gwiazdę tajemnicę, która dopiero po 57 latach wyszła na światło dzienne. Wszystko dzięki sąsiadowi fotografki, Tony'emu Michaelsowi. To on odkupił po jej śmierci komplet zdjęć z Marilyn Monroe od domu aukcyjnego za 2240 dolarów (ok. 9 tys. zł.)

Marilyn Monroe w ciąży 1
Fotografia: Tony Michaels/Twitter.com/DailyMailCeleb

Zobaczyć znaczy uwierzyć

Sześć zdjęć z uśmiechniętą i radosną Marilyn Monroe zostało zrobionych przed studiem filmowym w Nowym Jorku. Ich autorka, będąc wieloletnią powierniczką aktorki, chciała utrzymać wiedzę o jej ciąży w tajemnicy. Według nowego właściciela kolekcji, Frieda Hull była z tych fotografii bardzo dumna oraz zadowolona z utrzymania sekretu do ostatnich dni swojego życia.

Nie jest tajemnicą, że Marilyn Monroe chciała zostać matką za wszelką cenę. Wcześniej trzykrotnie próbowała donosić ciąże, jednak za każdym razem dochodziło do poronienia, które gwiazda boleśnie przeżywała, chorując depresję i przechodząc załamanie nerwowe. 

Marilyn Monroe w ciąży 2
Fotografia: Tony Michaels/Twitter.com/DailyMailCeleb
Marilyn Monroe w ciąży 4
Marilyn Monroe w ciąży 3
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów