Niemieckie rajstopy rozwiązują dwa największe problemy kobiet i robią furorę na świecie

Redakcja 02.11.2016
Rajstopy
Fotografia: Pixabay

Jeśli wszystko to, co obiecują producenci jest prawdą, mamy do czynienia z prawdziwą rewolucją.

Na pierwszy rzut oka wyglądają jak zwykłe rajstopy. Dostępne są w kolorze szarym, granatowym i czarnym, są grube, idealne na jesień i zimę. Kosztują niemało, bo prawie 260 złotych. Jednak podobno cena rajstop niemieckiej marki Item M6 jest adekwatna do ich jakości. Tym, co je wyróżnia, jest fakt, że wykonane są przy użyciu ceramicznych kryształów, a dzięki specjalnie opracowanemu systemowi ucisku mają ponoć magiczne właściwości.

Ceramicznych kryształów nie widać ich gołym okiem, ponieważ są wtopione we włókna rajstop. Pod wpływem dotyku ludzkiego ciała rozgrzewają się tworząc efekt podobny do tego, jaki można osiągnąć w saunie - oczywiście bez wywoływania nadmiernej potliwości. Dzięki temu mają mieć wpływ na zmniejszenie cellulitu i niwelowanie wyprysków. Jak zapewniają producenci skutecznie radzą sobie też ze stresem, bezsennością i z napięciem przedmiesiączkowym (PMS).

Kreatywność, humor i energia

Póki co, nie ma żadnych naukowych dowodów na to, że rajstopy mają pozytywny wpływ na wygląd nóg oraz, że działają kojąco na psychikę. Jednak redaktorka amerykańskiej edycji magazynu "Vogue" Eviana Hartman, poddała je testom i w swojej recenzji twierdzi, że naprawdę działają. Dopuszcza ona działanie efektu placebo, ale na pewno wyklucza chwyty marketingowe i efekt działań przypisuje pomysłodawcom.

Te rajstopy są ciasne jak gorset do nóg. Po kilku chwilach wiercenia się, aby naciągnąć je w całości, nie tylko czułam się szczupło, ale cudownie wyższa i bardziej wyprostowana. Czułam się bardziej pewnie we własnym ciele. Moje jeansy wydawały mi się potem bardzo luźne – napisała Eviana Hartman w recenzji dla "Vogue". 

Dziennikarka nosiła je codziennie przez dwa tygodnie. Twierdzi, że skóra jej nóg stała się bardziej delikatna, a ffekt ucisku był podobno uspokajający. Autorka artykułu twierdzi, że nosząc te rajstopy była bardziej kreatywna i miała dobry humor. Co więcej, po podróży samolotem z Nowego Jorku do Los Angeles nie zanotowała symptomów jet lagu. Poza tym, rajstop ponoć nie da się ich zahaczyć i zaciągnąć. I jak tu nie wierzyć w magię.

Rajstopy ITEM m6
Fotografia: item-m6.co.uk
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów