Niektóre sny mogą mieć ogromne znaczenie dla naszego życia. Tych lepiej nie ignorować

Katarzyna Leszczyńska 08.01.2018
Sny, na które lepiej uważać
Fotografia: pixabay.com

Gdy nam się przyśnią, lepiej być ostrożnym.

Jedni snom przypisują wielkie znaczenie, inni całkowicie się nimi nie przejmują. Oczywiście nie można każdego z nich traktować na poważnie i wszystkim się przejmować. Są jednak takie sny, których lepiej nie ignorować. Bywają takie marzenia senne, które przyprawiają nas o ciarki i od razu sprawdzamy w senniku co mogą oznaczać. Jeżeli przyśni wam się któryś z poniższych – lepiej ich nie ignorować.

Ogień

Gdy widzimy ogień z daleka, może to świadczyć o czekających nas rychłych zmianach. Gdy jednak widzimy pożar lub bawimy się ogniem, może to symbolizować, że tłumimy w sobie nieposkromiony gniew. Taniec wokół ognia może natomiast stanowić ostrzeżenie – to, do czego próbujemy dążyć, może okazać się dla nas bardzo groźne.

Wodospad

Jak ogień, to i woda. Ale tylko wtedy, gdy jest jej bardzo dużo. Woda jest symbolem czystości i spokoju. Może symbolizować nadzieję. Wszystko zależy od tego, w jakim miejscu znajduje się wodospad. Może być tam jasno, ciemno, zielono lub ponuro. W zależności od tego, jaki krajobraz towarzyszy naszym marzeniom sennym, możemy domyślać się, co wydarzy się w nadchodzącym czasie.

Ciąża

Zazwyczaj towarzyszy kobietom i w większości tych snów to właśnie osoba śpiąca jest w stanie błogosławionym. Wówczas może to oznaczać, że jest ona gotowa na poważne zmiany w swoim życiu. Nie musi być to od razu ciąża, nadejdzie jednak na pewno jakiś przełomowy moment.

Sny o ciąży mogą zwiastować zmiany

Pieniądze

Dla wielu ludzi pieniądze są ważną rzeczą w życiu. I choć mówi się, że nie dają szczęścia, niektórzy z tym polemizują. Nic więc dziwnego, że w momencie, gdy pojawiają się w śnie, zaczynamy się zastanawiać, co to może oznaczać. Zazwyczaj tego typu marzenie symbolizuje poczucie własnej wartości i żądzę władzy lub jej posiadanie.

Zdrada

Gdy śni nam się zdrada partnera, warto przeanalizować swój związek. Może to świadczyć o tym, że tkwimy w relacji, która nas nie uszczęśliwia. Trzeba wówczas zadać sobie pytanie, czy kochamy jeszcze naszego partnera, czy boimy się utraty bliskiej osoby, a może nie potrafimy już jej zaufać? To może mieć przełomowe znaczenie dla naszego związku.

Śmierć

Gdy śnimy o tym, że umiera jakaś osoba, może to oznaczać koniec czegoś dla nas do tej pory ważnego. Gdy sami umieramy w śnie, może to zwiastować zakończenie związku lub problemy np. w pracy. Warto się wówczas zastanowić, jak postrzegamy śmierć bliskich i nas samych.

Sny o śmierci mogą zwiastować problemy

Krew

Na ten sen w szczególności należy udawać. Zdrowa, czerwona krew jest symbolem radości. Problem pojawia się jednak w momencie, gdy w śnie widzimy czarną lub zakrzepłą krew. Może ona symbolizować poważne problemy zdrowotne nasze lub bliskich.

Nagość

Gdy zdejmujemy ubrania w śnie lub pojawiamy się w nich całkiem nadzy, może to znaczyć, że boimy się ujawnić swoje prawdziwe oblicze w rzeczywistości. Inną symboliką tego snu może być udawanie kogoś, kim w rzeczywistości nie jesteśmy. Niezależnie od tego, jakie podłoże ma nasze marzenie senne, warto zdać sobie sprawę z tego, jak wygląda rzeczywistość i spróbować rozwiązać tę sytuację.

Zęby

Mówi się, że jest to najgorszy ze snów, który może się przytrafić. I jest w tym trochę prawdy, jednak wbrew temu, co mówią, że zwiastuje on śmierć, raczej może symbolizować stres wynikający z jakiejś nowej rzecz, np.: pracy lub związku. Tak czy inaczej, trzeba na ten sen uważać.

Włosy

Te, na które trzeba zwrócić uwagę, to zaniedbane włosy. Może oznaczać, że nie zaspokajamy swoich wewnętrznych potrzeb. Mogą świadczyć też o niskim poczuciu własnej wartości, co nie jest korzystne na dłuższą metę. Kobiety powinny też uważać, gdy śni im się mężczyzna z kobiecą fryzurą. Może to oznaczać zdradę partnera.

Węże

Sen o tych gadach może oznaczać, że nie akceptujemy się w stu procentach. Biały wąż natomiast symbolizuje rozpoczęcie czegoś nowego.

Latanie

To może symbolizować pragnienie osiągnięcia jakiegoś ważnego dla nas celu. Samolot może oznaczać ogromne zmiany. Może też sugerować chęć ucieczki od dotychczasowego życia. Gdy rozpościeramy skrzydła, może to oznaczać, że chcemy za wszelką cenę spełnić marzenia i kierujemy się przede wszystkim ambicją.

Sny o lataniu mogą symbolizować ambicje
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów